Ο Kari Jalonen στο mal mimoriadne náročné: Takto vyzerá záverečná áeska nománia na MS vo Fínsku!

Kari Jalonen na lavičke česka počas súboja so ŠvédskomKari Jalonen na lavičke česka počas súboja so Švédskom Zdroj: Profimedia

PRAHA – Siedmou posilou z NHL v nominantoch ýeských hokejistov na svetový šmbionát, ktorý začne v piatok vo Finsku, je brankár Anaheimu Lukáš Dostál.

Dvadsaťjeden brankárov bez manka reprezentujúcich A-tím v minulej sezóne na farme v San Diegu. Všetky tri tímy sú tera trojitých brankárov, osem obrancov a 14 útočníkov. Generálneho manažéra Kouča Kariho Jalonena Petrom Nedvědom čaká tohtoročná sezóna, v ktorej sa mnohé tímy predstavia v 1. kole NHL.

Po Švédskych hrách v Štokholme, kde výber trénera Kariho Jalonena vyhral všetky tri stretnutia, vypadli z kádra brankár Štěpán Lukeš z Karlových Varov, obrancovia Jakub Krejčík z Dinamy Minsk a Michal Moravčík s útočníkom Filipom Chlapíkom zo Sparty a ďalší forvardi Patrik Zdráhal z Litvínova a Ondřej Beránek, Lukešov klubový. Najproduktívnejší hráč základnej časti aj play off extraligy Chlapík tak po februárových olympijských hrách v Pekingu bude chýbať aj na druhom vrchole sezóny.

V dvadsaťpäťčlennom kádri zostalo naopak osemnásťročný bek David Jiříček z Plzne. Vedľa Dostála a Jiříčka môžu na veľkej medzinárodnej akcii debutovať Vejmelka aj ďalší brankár Marek Langhamer z Ilvesu Tampere, obranca Jan Ščotka z Jyväskylä z Jyväskylä Kýrýchíkýn.

“Máme za sebou niekoľko týždňov prípravy. Mal som možnosť vidieť v akcii 52 hráčov a ďakujem všetkým za to, akú prácu po celý čas odvádzali.” vyhlásil Jalonen na tlačovej konferencii po prílete zo Švédska. “Každé zúženie kádra bolo veľmi ťažké. Zvlášť dnes po tom, čo vyhrali tretí zápas v rade. Ale taký je hokejový život. Sa týka presiloviek a oslabení. Verím, rale”. dodal finski kouč.

Romantočník Roman Červenka a center David Krejčí boli pri poslednej českej medaile – bronz v roku 2012 in oktokholme a Helsinkách. Venervenka je majstrom sveta z roku 2010 z Manheimu a Kolína nad Rýnom a chystá sa na odchýlky sveta š Championát.

Na olympijských hrách v Pekingu ešte pod Jalonenovým predchodcom Filipom Pešánom, kde Česi prvýkrát v histórii na veľkej akcii chýbali vo štvrťfinále, štartovali obrancovia Tomáš Kundrátek z Třinca, David Sklenička z Oulu a útočníci Červenka, Krejčí, Jiří Smejkal z Pelicans Lahti, Matěj Stránský z Davosu, Michael Špaček z Frölundy a Hynek Zohorna z Oskarshamnu.

David Musil z Třinca z toho bol aj zadák, ktorý do hry nezasiahol, ako nezapísaný náhradník útočník Matěj Blümel z Pardubíc. Neporazených majstrov v Rige predstavujú Hronek, David Musil, Sklenička a Bltočníci Blümel, Smejkal, Matěj Stránský, Špaček, Vrána a Jakub Flek s Karlovými Varmi.

Ýeský tým sa po dnešnom prílete zo oktokholmu zíde opäť v utorok ao deň neskôr odletí do Fínska. Do turnaja vstúpi v sobotu od 15:20 SELČ proti Veľkej Británii. Alonalšími súpermi Jalonenovho výberu v základnej skupine B v Tampere sú évédsko, Rakúsko, Lotyšsko, Nórsko, Spojené štáty americké a Fnsko.

Nominácia českých hokejistov na majstrovstvá sveta v Tampere a Helsinkách (13. – 29. 5.):

Pobočky: Lukáš Dostál (Anaheim / NHL, San Diego / AHL; 0 arttartov), ​​​​Marek Langhamer (Ilves Tampere / Fín.; 6), Karel Vejmelka (Arizona / NHL; 2),

obrancovia: Tomáš Kundrátek (80 zápasov / 10 g )lov), David Musil (obaja Třinec; 50/0), David Jiříček (Plzeň; 13/2), Filip Hronek (Detroit / NHL; 35/7), Michal Jordán (Chabarovsk / KHL;

:točníci: Jiří ochernoch (15/5), Jakub Flek (obl. Karlove Vary; 39/8), Matěj Blümel (Pardubice; 33/10), Petr Holík (Brno; 43/15), Petr Kodýtek (Plzeň; 21/2) , David Krejčí (Olomouc; 42/9), Roman Červenka (Rapperswil-Jona / Švaj .; 166/42), Tomáš Hertl (San Jose / NHL; 39/5), Dominik Simon (Anaheim / NHL; 38/9) , Jiří Smejkal (Pelicans Lahti / Fín.; 42/5), Matěj Stránský (Davos / Švaj,; 42/6), Michael Špaček (Frölunda / Švéd .; 29/3), Jakub Vrána (Detroit / NHL; 11) . ), Hynek Zohorna (Oskarshamn / Švéd .; 53/7).

  • autor: © Zoznam
  • Vyberte si: KTK, kyportky

.

Leave a Comment