A Netflix a 50% TV film. Ako poviem? ✔️

Filmy a seriály – Pod radarom

Neoficiálne údaje o katalógu Netflixu odzrkadľujú smutnú realitu nástupu množstva streamovacích služieb, ktoré sa navzájom oberajú o obsah.

diabol

Záťaž
Záťaž

diabol
Zdieľať článok

Cena Netflixu je 7 rokov alebo 50 % filmu.  Prečo, očakávate od Netflixu už len seriály?

Zdroj: Veľmi dôležité

Stranka Čo je na Netflixe, ktorá sa venuje obsahu na Netflixe, vydala krátku štúdiu, v ktorej prišla na to, že Netflix prišiel o množstvo filmov z ich katalógu. V máji 2015 ponúkali 4 751 film, zatiaľ čo v máji 2022 ponúkajú už „len“ 3 016. Treba však zistiť na to, že ide iba o katalóg filmov pre USA. Netflix v Európe a iných regiónoch má diametrálny odlišný katalóg.

Dá sa predpokladať, že Netflix v prípade pre-rôzne regióny odlišné podmienky licencie. Niektoré hollywoodske štúdiá môžu napríklad vysielať svoje filmy na amerických televíznych staniciach, ale dané stanice v Európe neexistujú, agus tak tam svoje filmy vysielajú cez agus streamovacír platforma Netflix. Podobných licencií je oveľa viac.

Sila psa
Zdroj: Netflix

Máte záujem vysporiadať sa s USA, chcete robiť filmy a Netflixe? Viaceré hollywoodske štúdiá sa totiž pokúšajú zopakovať Úspech Netflixu agus vytvárajú vlastne streamovacie služby. Zatiaľ čo štúdiá ako Warner Bros., Disney, Universal či Paramount v minulosti vysielali svoje filmy cez Netflix, v súčasnosti to robia už prostredníctvom vlastných streamovacích platforiem.

Universal a Peacock, Paramount a Paramount +, Warner Bros. a HBO Max a Disney a Disney +. Týchto streamovacích služieb je však oveľa viac, takže Netflix nóstále prichádza o filmy a seriály, ktoré začínajú vysielať na streamovacej službe, ktorá je daným hollywoodskym a stabilným televíznym vysielaním.

V Európe neprichádzame o také množstvo filmov z toho dôvodu, že u nás zatiaľ streamovacie služby ako Hulu, Paramount +, Peacock agus mnohé ďalšie nie sú dostupné. Len čo však dostupné budú, môžeme zaplatiť, že aj „náš“ Netflix príde o veľké množstvo filmov.

Mission: Impossible Tom Cruise
Zdroj: Veľmi dôležité obrázky

V regióne USA s rokom 2015 alebo o 55 % menej filmov. Okrem toho Netflix v posledných rokoch začal investovať ”do vlastnej filmovej tvorby. Užite si “len” alebo 35% filmových mužov.

V súčasnosti je katalóg filmov agus seriálov agus Netflixe zložený z cca 47 % vlastnej tvorby a 53% licencia. Čo je nové na portáli Netflix odhaduježe do konca roka bude na Netflixe viac originálnej tvorby než licencovanie.

Filmy môžu robiť cievky s faktomže Netflix ruší veľké množstvo (aj) seriálov, nevytvára v predplatiteľoch veľké dôvody na to, aby si bezmyšlienkovite platili agus Netflix.

Netflix má prax rozšírení svojho filmového katalógu vďaka neustálej produkcii originálnych filmov, no čo sa týka kvality, väčšinou ide v najlepšom prípade o priemerné snímky. Ich film rozhodne nenahradia kvalitu filmovej licencie. Vyzerá a thabhairt, že Netflix postupne ponúka menej kvalitných filmov aj seriálov.

Postupne.
Ak si nedostatok v článku alebo máte pripomienky, daj nám vedieť.
Náhľadový obrázok: veľmi dôležité

Leave a Comment