Ako bayraktary spravili z Hadieho ostrova nočnú moru ruskej armády

  • Potemkinova prehliadka bola bez lietadiel. Vraj pre zlé počasie, ale s počasím nebol žiadny problém.
  • Zlá správa, Popasná spadla.
  • Pri Charkive Rusi pri ústupe vyhodili do vzduchu mosty.
  • Mapa dňa – časozberná mapa územných ziskov a stránka za predchádzajúci týždeň.
  • Video dňa – videopríbeh oponižujúcej porážka ruskej armády na malom ostrove.

Aj dnes prinášame zhrnutie situácie na bojisku, zostavené z informácií rôznych ministrov obrany a nezávislých analytikov. V sérii o poste ruských nacionalistov Igora Strelková (Girkina), ktorá bola na pošte po druhej svetovej vojne v roku 2014, si prezerá aj profil ruskej armády na ruskom profile a ruskom profile.

Informácie v tomto texte sú zhrnutím výsledkov bojov za nedeľu 5. mája. Súčasný stav na nichtorých miestach už môže byť iný.

Prehľad potvrdených vrstiev je na cunci článku.

Krátko o vojenskej prehliadke. Putin nepovedal nič okrem tradične nezmyselných zdôvodnení svojej agresie proti Ukrajine. Prehliadka navyše bola menšia. A bol tu ešte jeden zásadný rozdiel. Teraz už zvyšok sveta pri jej sledovaní vedel, že sa pozerá na potemkiniádu. Na armádu, ktorá pôsobí impozantne na Červenom námestí, ale na bojisku je jej výkon oveľa slabší.

Červeným námestím pochodovali vojaci a valli sa tanky. Nedali sa však prehliadnuť dôležité rozdiely. Predviedli sa napríklad len dva tanky Armata namiesto nových troch a aj tri by boli menej ako po iné roky. Krémový navyše vynechal

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Máte predplatené?

Leave a Comment