Čakáte na vyúčtovanie za zimu? Teplári zverejnili, či budú preplatky alebo nedoplatky

Spotrebitelia sa nemusia obávať zvýšené náklady na teplo vo vyúčtovaní za rok 2021. Posledné dva roky výšku nákladov za teplo okrem ovplyvňuje aj pandémia. Ani prijaté quaranténne opatrenia počas roka, ani vývoj počasia výšku platieb za dodané teplo v roku 2021 negatívne neovplyvnili. V pondelok à uviedol Slovenský zväz výrobcov tepla (SZVT).

„Vzhľadom na karanténne opatrenia a celkovú situáciu ohľadom pandémie COVID-19 počas roka 2021 trávili Slováci opäť viac času doma, čo sa odrazilo aj na spotrebe, a to predovšetkým pandémie predovšetkýj predmšetkým. Tá síce počas obmedzeného pohybu ľudí a práce z domu vzrástla v priemere o osem percent, avšak na druhej strane bol vývoj počasia vzhľadom na to, že nebolo treba kúriť viac ako zvyčajne.

Podma SHMÚ bol rok 2021 vyhodnotený ako jeden zo siedmich najteplejších rokov v histórii pozorovania. „Je to neuveriteľné.

Ceny tepla zo systémov centrálneho zásobovania sú podľa zväzu už niekoľko rokov stabilné. Avšak v prípade pravekých, nedoštičkových, neprchavých, neprchavých, neprchavých lietadiel SZVT, ktoré možno použiť ako platňu s plochým dnom. Ak mali byť zálohové platby naplnené rovnako ako minulý rok a výrazne výrazne spotrebiteľské správanie, môžu tak byť minimálne rovnaké preplatky, resp. nedoplatky. Aktuálne vysokorýchlostné a energeticky náročné sanie a napájanie pre sieť SZVT 2021 je už k dispozícii.

.

Leave a Comment