Charles Leclerc a jeho triumf: Premiéra Veľká v Miami Formula 1 pred štartom

Max Verstappen a Charles LeclercMax Verstappen a Charles Leclerc Zdroj: SITA / AP / Lynne Sladky

MIAMI – Holanďan Max Verstappen s triumfom v Red Bulle a premiérou v Miami, v prvej etape série F1. Druhý finan Man Monačan Charles Leclerc z Ferrari, ktorého na stupni víťazov doplnil tímový tím Španeli Carlos Sainz.

Verstappen, ktorý arttartoval z 3. miesta, víťazstvom nadviazal na predchádzajúci úspešný víkend, keď na VC Emilia Romagna získal plný počet 34 bodov. Rovnako stopercentný bol aj USA, keď k 25 bodom za víťazstvo pridal aj bod za najrýchlejšie koto. V Miami dosiahol 3. sezónu v sezóne 23 v kariére. Zistilo sa, že najčastejšie sa vyskytuje Leclercova bunka.

Leclerc si na úvodných metroch postrážil prvú priečku, výborne však odštartoval Verstappen, ktorý sa okamžite posunul pred Sainzu na 2. miesto. Hamilton, ktorý obsadil v kalifikaccii 6. miesto, sa nevydareným arttartom prepadol na hranicu prvej desiatky. Jazdci na popredných priečkach si v úvode pretekov udržali pozíciu. V 8. kole predčasne odstúpil Kuan-jü Čou, ktorého monopost mal technický problém. V 9. kole Verstappen využil drobné zaváhanie Leclerca poyas výjazd zo zákruty a dostal sa na líderskú pozíciu. Monačan prezul v 25. kole, na trať sa vrátil na 4. mieste pred Bottasa. Verstappen je na čele tabuľky približne o 9 sekúnd kratší ako Sainzom. Prezul v 27. kole, vrátil sa na 2. mieste pred tímovým kolegom Pérezom. Po prvej krabici je rozbitá do väzenia Verstappen – Leclerc – Sainz – Pérez.

Max Ferstappen a Charles

Fotogaléria (7)
Zdroj: SITA / AP / Lynne Sladky

V 40. kole sa Alonso príliš dôrazne dostal cez Gaslyho, s ktorým mal jemný kontakt a neskôr inkasoval 5-sekundovú penalizáciu. Pomerný pokojný priebeh pretekov narušila koláž Gaslyho s Norrisom, ktorý sa po kontakte roztočil, vrazil do bariéry av pretekoch skončil. Na druhej strane ľlomkove auto s jeho monopostom a bezpečným autom. Russell, ktorý bol v tom čase na 7. mieste, okamžite prezul a nasledovali ho aj ďalší. Po reštarte došlo k viacerým súbojom medzi Mercedesmi Russella a Hamiltona, pričom zaujímavému dianiu sa schyľovalo aj v boji o víťazstvo. K Verstappenovi sa výrazne priblížil Leclerc, ktorý na neho od 51. kola vyvíjal tlak, ale nebol dostatočne na to, aby ho predbehol. Verstappen si v záverečných kolách udržal približne dvojsekundový rozdiel, s ktorým Leclerc nedokáže nič urobiť.

Sezóna F1 bude pokračovať o dva týždne, keď je na programe Veľká cena Španielska. Preteky na okruhu v Barcelone sa začínajú v nedeľu 22. mája o 15.00 SELČ.

Fotogaléria k článku
Fotokópie: 7

  • autor: © Zoznam
  • Vyberte si: TASR

.

Leave a Comment