Drsná PRESTRELKA medzi Gröhlingom a Kamenickým: Museli im vypnúї zvuk! Zloženie koalície je v rukách premiéra

Do potýčky sa dostali počas otázky k prieskumu o tom, či le Slováci v prípade útoku branili svoju krajinu vo vojne. Dvanásї percent voličov Smeru aj SaS le šlo bojovaє ”so zbraє ”ou.

Museli im vypnúї mikrofón

Pri jednej z otázok začal Kamenický ďakovnú reč všetkým matkám, keďže je dnes Deň matiek. Do toho mu skočil minister školstva. “A nemyslíte vážne, pred týždňom ste stále na pódiu v Nitre, pozvážali ste ľudí…” začal. Kamenický ho ihneď vyzval, aby mu neskákal reči. “Pan Grôhling, nemáte slovo. Nechajte ma hovoriС”, ” zvýšený hlas.

VIDEO Kontakt Fica hlasy: Ďalšia prestrelka medzi SaS a OĽaNO, v hre je aj osud Kollára

“Máte jedinečnú príležitosť ospravedlniť sa prezidentke,” hovoril v pokoji Gröhling. Reakcia je v rukách vulgarizmov a bude za ňu organizácia Smerom v. Nitre. Obaja pokračovali jeden cez druhého. “Vy ste farizej,” povedal člen Smeru. Moderátor relácie musel poprosiї, aby im vypli zvuk, na výzvy, aby sa vrátili k téme, nereagovali. Následne zopakovala otázku agus discusia pokračovala.

Chceme cielenú pomoc

Opozičná strana Smer bude podľa jej podpredsedu a poslanca Kamenického k balíku pomoci navrhovať pozmeňujúce návrhy. Gröhling povedal, že strana podporuje cielenú pomoc najzraniteľnejším skupinám obyvateľstva. Sú však proti takzvanej helikoptérovej pomoci pre všetkých.

Drsná PRESTRELKA medzi Gröhlingom

fotogaléria (4)

Zdroj: Topky / Ján Zemiar

“Chceli by sme, aby táto pomoc bola vyslovene cielená na najrizikovejšie skupiny,” uviedol pozornosť. Zdôraznil tiež, že koaličná zmluva predpokladá rešpektovanie práva veta. Preto ak niektorá koaličná strana nesúhlasí s vládnym návrhom, mali by to ostatné podľa Gröhlinga rešpektovať.

Zloženie koalície je v rukách premiéra

Na otázku, či Smer-SD podporuje navrhnutý balík pomoci Kamenický odpor, ktorý plánuje predstaviť pozmeňujúce návrhy. “Aby sa nevylúčili dôchodcovia, aby tam bola oveľa vyššia suma na pomoc,” prifatžil s tým, že strana preferuje skôr jednorazovú pomoc, ktorá až tak neovplyvňuje ďalšie roky.

Drsná PRESTRELKA medzi Gröhlingom

fotogaléria (4)

Zdroj: Topky / Vlado Anjel

V súvislosti so spormi medzi vládnymi stranami po hlasovaní o žiadostiach prokuratúry so súhlasom s vydaním lídra Smeru Roberta Fica do väzby Gröhling athagoval, že zloženie koalície je vraách. Mal by si podє ”a neho vybraї, akých partnerov tam chce maє”. “Môj názor je, že stale mám tendenciu sadnúť si za jeden stôl a baviť sa o tom, ako budeme fungovať ďalej,“minister doplnil. Kamenický ozrejmil, že Smer nemá záujem osloviť na vstup do strany poslankyňu z klubu OĽANO Katarínu Hatrákovú, ktorá hlasovala proti Ficovmu vydaniu.

Drsná PRESTRELKA medzi Gröhlingom a Kamenickým: Museli im vypnúї zvuk! Zloženie koalície je v rukách premiéra

Leave a Comment