Dvaja členovia U2 rozohrali kyjevské metro

Dvojica členov írskej rockovej skupiny U2 ​​​​odohrala v nedeľu improvizovaný krátky koncert na jednej z metra v centre ukrajinského hlavného mesta Kyjev.

Spevák Bono (Paul Hewson) a gitarista The Edge (David Evans) predpovedali preslávené fanfáry verejnosti na okázalých lícach Sunday Bloody Sunday, Desire, With or Without You a Stand by Me, informuje tlačová agentka.

„Juda na Ukrajine sa z toho nedokázal dostať. Modlíme sa za to, aby ste sa už čoskoro dočkali mieru, “ uviedol 61-palcový frontman U2.

Bono v súvislosti so situáciou Ukrajiny zároveň zmienil konflikt cez ktorý si musel v minulosti siahnuť aj jeho rodné Írsko, aj ktoré malo tak byť vašim susedom.

V jednom momente Bono vyzval ukrajinského vojaka v kamuflážnom odeve, aby si zaspieval spolu s ním, a ten zároveň vyzval svet na podporu Ukrajiny v boji proti ruskému okupantom.

Vystúpenie sa uskutočnilo v podzemných priestoroch metra, ktoré obyvateľom Kyjeva slúžia ako protiletecký kryt. Aj počas minikoncertu zaznievali nad metropolou varovné sirény.

Prezident Spojených štátov, prezident Volodymyr Zelenskyj, vo vyhlásení uviedol, že je za vstup do ukrajinskej vlády, ako aj za oficiálny účet na Twitteri.

Zdroj: TASR

Leave a Comment