Dvojica kontroverzných lekárov v hľadáčiku etickej komisie: Jasné slová jej šéfky! Takýto je ďalší postup

Úrad informoval o zriadení etickej komisie koncom minulého roka s cieľom pravidelne vyhodnocovať dostupné podnety a podrobiť ich eskalačnému mechanizmu. “Cieľom etického prieskumu bude reagovať na hoaxy rozšírené niektorými lekármi a jasné vymedzenie sa úradu voči komunikácii, ktorá porušuje základný záväzok zdravotníckeho zdravotníckeho zdravotníckeho zdravotníckeho zdravotníckeho zdravotníckeho zdravotníckeho zdravotníckeho zdravotníckeho zdravotníckeho zdravotníckeho zdravotníckeho zdravotníckeho zdravotníckeho pracovníka, etického pracovníka, prikaťľom väzenia, vedene, vedene.” informaval v tom čase úrad.

Po niekoľkých mesiacoch sa už pohli dopredu. Etická komisia na čele s Katarínou Javorčíkovou v tomto roku zasadla po druhý raz. Prefekta Pharvovne majú v rukách aj Štefana Hrušovského, Andreja Janca, Jána Lakotu, Petra Liptáka a Michala Pijáka. “V troch prípadoch môže pokračovať pokračovať,” informácie.

V centre domu je najmladším hosťom Peter Lipták a Andrej Janco. V ich prípade začalo konanie v súčinnosti s ďalšími zodpovednými inštitúciami vrátane Štátneho ústavu na kontrolu liečiv a vyššieho územného celku. „Pre mladých pacientov nie sú jedinými odborníkmi na svete, ktorí sa nechcú nechať strhnúť nebezpečenstvom morálky a morálnej integrity. uviedla predsedníčka komisie a členka Súdnej radiy SR Katarína Javorčíková.

Petra Liptáka aktuálne čelí

Fotogaléria (4)

Petru Lipták momentálne pracuje ako policajt, ​​aj ako policajt a nováčik.
Zdroj: Ján Zemiar

Dezinformácia a hoax

Úrad začal intenzívne riešiť potom, ako niektorí z nich začali šíriť dezinformácie a hoaxy najmä v súvislosti s pandémiou Covid-19 a očkovaním proti tomuto ochoreniu. Úrad totiž ukázal na to, že v tom čase evidovali iba 7 prípadov v kauzálnej súvislosti s podaním vakcíny, čo pri viac ako 5 miliónoch podaných dávok predstavuje štatistické, aj veľké štatistické, ajbate ľudné. “Pri plnom rešpekte k právu na slobodu prejavu je však s ohľadom na vyššie uvedené fakty neakceptovateľné, aby lekár spochybňoval existenciu ochorení COVID-19, označoval vakcínu za podvody alebo ochorenia liktoré, označoval prejavy, označoval slobodu prejavu, označoval s ohľadom na vyššie uvedené fakty nakceptovateľné, jasne odkázali.

Dvojica kontroverzných lekárov v

Fotogaléria (4)

Zdroj: TASR

Avizovali tiež, že v nadväznosti na vyhodnotenie konkrétnej veci bude úrad v rámci kompetencií prijať opatrenia voči takýmto osobám, a to v podobe ukončenia spolupráce n.

V prípade Liptáka už v minulosti došlo k ukončeniu jedného disciplinárneho konania, o čom informovala Slovenská lekárska komora. À vierohodný k uloženiu pokuty vo výške 500 eur. Takúto sankciu však úrad nepovažoval za dostatočnú. Vysvetlili to tým, že spomínaného lekára neprišli ani k tomu, aby zmenil obsah webovej stránky svojej ambulancie, na ktorej naďalej verejne odporúčala liečba v rozpore s výsledkami vedeckého poznania.

Dvojica kontroverzných lekárov v

Fotogaléria (4)

Zdroj: Pixabay

Andrej Janco je lekár, ktorý sa do povedomia zapísal napríklad aj tým, že na sociálnej sieti zdieľal príspevok, v ktorom bolo očkovanie prirovnávané k holokaustu či rozhovor s ruským profesorom, kto zdieľal príspevok. Na adresu slečny Helsinki som sa jej spýtal, či to dokázala a ona povedala: Môj profil je na Facebooku.

Dvojica kontroverzných lekárov v hľadáčiku etickej komisie: Jasné slová jej šéfky! Takýto je ďalší postup

Leave a Comment