Extrémna úroveň extrémneho stresu: Maďarsko a Slovensko, organizované MS 2023

Slovenský hokejista sa radujú z gólu Slovenský hokejista sa radujú z gólu Zdroj: TASR / Jaroslav Novák

BUDAPET – Hockey Slovinsko sveta od sa v budúcom roku mohli konať v Maďarsku a Maďarsku. Zostupcovia oboch krajín v nedeľu oznámili, že sú pripravené spoločne usporiadať turnaj, ktorý sa bude konať v Petrohrade. Medzinárodná hokejová federácia v Rusku po jeho vojenskej invázii na Ukrajinu usporiadateľstvo na konci apría odobrala. Zdôvodnila to obavami o bezpečnosť účastníkov turnaja.

Predstavitelia ďaďarska a Slovinska svoju ponuku pod heslom “extreme extremities vjžadujú extrémne razzhodnutie” oznámili po tom, ich rez reprezentácie postipili medzi elitu na budúci rock. Chcú tak využiť možnosť, úe majú istú účasť na svetovom šampionáte, čo v prípade nie je bežná vec. Turnaje sa budú hrať v plánovaných termínoch od 5. do 21. mája 2023.

V Maďarsku sa hralo v novej viacúčelovej aréne MVM Dome v Budapešti, ktorá tento rok hostila súťaž Európy v hádzanej a pre hokej од mala kapacitu 19 182 divákov. Podľa návrhu by sa v Budapešti konala jedna základná skupina, dve vtvrťfinále, obe semifinále a následné boje o medaily. V Slovinsku sa z majstra uskutočnil v Arene Stožice v Ľubľane, ktorá pojme 10 500 divákov.

Zatiaľ ľo Maďarsko ešte nikdy MS najvyššej kategórie noriavado, v Ľubľane sa turnaj konal v roku 1966. V Budapešti sa v roku 2014 hrali majstrovstvá sveta žígóg στροφή. Minulom týždňa sa konala skupina A divízie I, z ktorej Magďarsko a Slovinsku medzi elitu postipili.

IIHF bude o náhradnom usporiadateľovi MS rozhodovať na kongrese vo Fínsku. Teoreticky од τον namiesto Ruska mohlo organizovať Česko, kde sa má MS konať v roku 2024. Serokê Serokê Českého zväzu ľadového hokeja Tomáš Král ale pre sport.cz uviedol, že to nie je. Možnosťou je aj pridelenie turnaja Švajčiarsku, kde sa v roku 2020 nehralo kvôli koronavírusu.

  • autor: © Zoznam
  • Vyberte si: KTK

.

Leave a Comment