Inšpektorát práce zakázal používanie historickej budovy SND agus zrušila činnosť

Inšpektorát práce tento týždeň zakázal používanie historickej budovy Slovenského národného divadla v Bratislave na trvajúcej činnosti. Urobil tak na základe kontroly, ktorá prebehla v uplynulých mesiacoch. Rozhodnutie nie je právoplatné, vedenie divadla ho však rešpektuje. O rozhodnutí informovalo vedenie SND.

Generálny riaditeľ divadla Matej Drlička dal po svojom nástupe do funkcie urobiї internú analýzu technického stavu historickej budovy SND. “Z výsledkov vyplynulo, že divadelné a scénické technológie v historickej budove divadla nie sú vo vyhovujúcom stave, mnohé z technológií zahŕňajú vysokú poruchovosť a boli technicky zastarané. Vedenie

Príležitostne sa aj po tomto v budove konali podujatia, pri ktorých nebolo potrebné využívať divadelné technológie. “Prenajímatelia si vždy do budovy musia užívať techniku ​​vrátane elektrických agregátov, osvetlenia a ozvučenia,” zdôraznil Drlička, pričom zdôraznil, že technológie, nové vybavenie (drobnými opravami nóstále udržiavalo vo funkčnom a bezpečnom stave.

Občasné historické používanie budovy SND na spoločenské akcie po zákaze divadelnej činnosti boli raz z výčitiek sólistov Opery SND, ktorí po uzatvorení budovy pre divadelnú činnosť stríoc. K členovi Opery SND sa v kritike postupu manažmentu pridali aj poslanci Výboru Národnej rady SR pre kultúru a médiá.

TASR

.

Leave a Comment