Jediná devätorčatá na svete oslávili svoje prvé narodeniny

Rekordný počet detí sa narodil vlani v Mali.

BAMAKO. Jediná devätorčatá na svete oslávili tento týždeň svoje prvé narodeniny, povedal ich otec pre BBC. Rekordných deväť detí sa vlani 4. mája narodilo ženu zo západoafrického Mali, u ktorej lekári pôvodne predviedli sedmorčatá.

“Vetskie deti sa teraz plazia. Niektoré už sedia a vedia aj chodiť, keď sa niečoho drží,” opísal ich otec Abdelkader Arby. “Nie je to ľahké, ale je to skvelé. Aj keď je to niekedy neunavné, keď sa pozriem sprava doľava na všetky tie potrebnéká v úplnom poriadku, uľatoj sa nám. Zabúdame na všetko dôjská,”.

Päť dievčat a štyria chlapci sa stále nachádzajú v Maroko, kde prišli na svet cisárskym rezom. Tehotenstvo Halimy Cisséovej fascinovalo v Mali aj najvyššie poschodia tamojšej politiky.


Článok pokračuje pod video reklamou

Článok pokračuje pod video reklamou

Keď lekári v Mali oznámili, že Cisséová potrebuje starostlivosť, úrady jej okamžite zariadili prevoz na marockú kliniku. Deti teraz bývajú v byte, ktorý im poskytol zdravotnícke zariadenie.

Arby navštívil svojich deväť detí tento týždeň prvýkrát po šiestich mesiacoch aj s ich staršou sestrou Súdou, ktorej sú tri roky. Uviedol, že dobre sa darí aj ich matke. Pre devätorčatá vraj usporiadali len malú oslavu so zdravotnými sestrami, ktoré sa o deti starajú, o niekoľko ľudí, ktorí žijú v rovnakom dome.

Chlapci sa volajú Mohammed VI., Oumar, Elhadji, Bah, zatiaľ čo dievčatá dostali mená Kadidia, Fatouma, Hawa, Adama a Oumou. Podľa ich otca má každé z detí jedinečnú osobnosť.

“Každé z nich má inú povahu. Niektoré sú tiché, iné robia viac hluku a veľa plaču. Niektoré chcú byť neustále zdvíhané. Všetky sú veľmi odlišné, čo je úplne normálne,” u úplne normálne, ” .

Devätorčatá sú veľmi vzácne. Donosenie počtu detí často sprevádzajú tieto komplikácie, ktoré nezriedka znamenajú, že sa nie všetky plne vyvinú, napísala agentúra Reuters.

Deväť detí na svet priviedla v roku 1971 ženu v austrálskom Sydney av roku 1999 rodička v Malajzii. Žiadny z novorodencov však neprežil. V roku 2009 à Američanke Nadye Sulemanovej narodili cisárskym rezom osmorčatá. Išlo o prvý prípad v histórii, keď prežili všetky deti.

Leave a Comment