Kadyrov si rieši cumplexy z mladosti. Nebyť Putina, bol da dedinským bláznom, vraví čečenský vloger

Tumso Abdurachmanov je český vloger a bojovník za ľudské práva. V konflikte medzi Ramzanou Kadyrovou a Poľskou republikou sú politicky žiadatelia o azyl aj Gothinská republika, Poľska a Nakoniec do Švédska.

V rozhovore pre Deník N opisuje príčiny konfliktu s českým vodcom alebo to, ako sú obyvatelia Čečenska nútení na Ukrajine. Tiež pridáva, čím sa „kadyrovci“ od Čečencov a ako veľmi sú Kadyrovove bojové jednotky nebezpečné.

Ako tento vyššie:

  • ako sa dostal do konfliktu s vedením Čečenska;
  • kto sú vlastne kadyrovci;
  • to Ramzana Kadyrova mohol odys na Ukrajine;

Ako došlo ku konfliktu s Ramzanom Kadyrovom?

Štvrtého novembra 2015 som šiel do práce, bol to sviatok, nepracovný deň. Prechádzal som po hlavnej ceste, ktorá dnes nesie meno Vladimira Putina, a prešiel som pred kolónou patriacou šéfovi administrácie vlády a „hlavy“ Čečenskej republiky, čo bol náhodný príbuzný Ramzana Kadyrova. Leťte do Islama Kadyrova. Teraz už v tej funkcii nie je, ale vtedy to bol vysoko postavený činiteľ. A priamo pred ním som prešiel cez ulicu.

Pri žiadnom incidente to tak nie je, kontaktnú osobu nie je možné kontaktovať. A nosiť v tom čase v Čečensku bradu bolo to isté, ako keby ste dnes v Rusku

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Máte predplatené?

Leave a Comment