Kapitánska premiéra Tatara: Rozhodovanie nechám na iných, na náš hokej sa dá pozerať!

Na snímke kapitán Slovenska Tomáš Tatar s trophyNa snímke kapitán Slovenska Tomáš Tatar s trophy Zdroj: TASR – Erika Ďurčová

ŽILINA – Prišiel, obliekol si dres s kapitánom “C” ako trofej v ruke vyprevadil slovinskú hokejovú reprezentáciu na MS do Finska (13.- 29. mája 2022). Áštočník Tomáš Tatar bol počas absencie Petra Čerešňáka prvýkrát v kariére kapitána národného tímu a na premiéru s “céčkom” mu zostanú príjemné spomienky.

Čerešňák, ktorý bol počas prípravy na MS stabilný kapitán národného tímu, dostal vo voľnom čase a zastúpil ho najskúsenejší zo súčasného kádra tréner Cra Craiga Ramsayho. Tridsaťjedenročný Tatara boltočník Tatara bol z protpasu proti Francúzsku (2:0) po poslednom prípravnom dueli pred šampionátom prvý a nula. Do kanadského bodovania sa nezapísal a po zápase priznal, že cítil dôsledky “jet lagu” aj nedávno prekonanej chrípky.

Duel na zaplnenom ótadióne v Žiline si užil a bol rád, že ako kapit don doviedol tým k prvenstvu na Kaufland Cupe. “Neviem, komu zveria ´céčko ‘. Ja by som bol veľmi hrdý na to, bye by som mohol viesť toto mužstvo, ale nie je to moja priorita. To rozhodovanie nechám na niekoho iného. A som veľmi rád, že som sa rozhodol prís .” poznamenal Tatar.

Najskúsenejší hráčsky tím

Vedenie reprezentácie zverejní finálnu nomináciu v pondelok 9. mája a Tatar од mal patriť k lídrovi tímu. Všetky majstrovské diela vo Fínsku budú pred jeho kariérou. Prvýkrát na nich arttartoval v roku 2010, o dva roky vo Fínsku chýbal pri striebornom pespechu. V tom čase patril k najmladším hráčom tímu, tentoraz je už najskúsenejší. Mysli na to: “Sme mladí, draví, bojujeme. Veľmi dobre korčuľujeme. Na hokej, ktorý predvádzame, sa dá nájsť. Myslím si, že aj divákom sa to páčilo.” zhotil útočníkov New Jersey Devils.

Na snímke kapitána Slovenska

Fotogaléria (14)
Zdroj: TASR – Erika Ďurčová

Slafkovský “načapoval” účinnú prihrivku

V záverečnej epizóde Craiga Ramsayho so všetkou svojou spravodlivosťou nebude najlepší ani najhorší ZOH v Pekingu Juraj Slafkovsky. Aj pre neho bol duel proti Francúzsku prvý v rámci prípravy na MS. “Necítil som sa najlepšie, len som toho ani veľa nenatrénoval, odkedy skončila sezóna. Mali sme pár šancí, potom v druhej tretine som párkrát aj ‚navaril‘. poznamenal Slafkovský.

Na íímke vľavo Juraj

Fotogaléria (14)
Zdroj: TASR – Erika Ďurčová

Rovnako ako in Peking, aj tentoraz nastipil vo formacii s Pavlom Regendom. Hlasy absencie Miloša Romana bol na pozícii redto étočníka Jakub Minárik. Tomu práve Slafkovský “načapoval” efektnú prihrávku, po ktorej si trenčiansky útočník pripísal prvý reprezentačný g ,l, keď v 1. tretine otvoril skóre. Jeho zásah sa ukázal ako víťazný. “Ďakovať mi nemusím, je to na hokej. Nabudúce prihrá na mňa. Určite rád, že dal prvý gól. Hneď som mu išiel vziať puk. Sme traja veľkí chlapi, mali sme prevahu sánjobť, sme prevahýťnť Turn.” poznamenal Slafkovský.

Fotogaléria k článku
Fotokópie: 14

  • autor: © Zoznam
  • VIDEO: TASR – Erika Ďurčová
  • Vyberte si: TASR

.

Leave a Comment