Kollár: Keby som rozhodoval o Ficovi, nekonal by som sa nezaujal

Šéf Sme rodina povedal, že v prípade figuruje ako poškodený.


Článok pokračuje pod video reklamou

Článok pokračuje pod video reklamou

BRATISLAVA. Hnutie Sme rodina sa v parlamente zdržalo hlasovania o vydaní predsedu Smeru Roberta Fica na pripojené väzobné stíhanie, lebo šéf hnutia Boris Kollár figuruje v prípade ako poškodený, a cerca je zaujatý.

Predseda parlamentu Kollár to uviedol v nedeľnej relácii RTVS O 5 min 12. Nezaradený poslanec a šéf Hlasu Peter Pellegrini zdôraznil, že nevydanie Fica do väzby nemá vplyv na pokračovanie trestného stíhania.


Súvisiaci článok Fico si podával ruky s extrémistami, Matovič objavil prehru Čítajte

Kollár podotkol, že sa hnutie zdržalo hlasovania, aby mu nemohli vyčítať, že bol v prípade zaujatého a konal neeticky. “Keby som rozhodoval o Ficovi, konal som nie nezaujato”, zdôraznil tým, že orgány činné v trestnom konaní majú rozviazané ruky.

Hlas da teraz nepodporil ani stíhanie OĽANO

Hnutie podľa jeho slov nezatvára dvere pred vylúčenými poslankyňami z klubu OĽANO Romanou Tabákom à Katarínou Hatrákovou, ktoré hlasovali proti Ficovmu vydaniu.

“Niektoré hlasovanie présentujú tak, ako keby došlo k nejakej ujme. Trestné stíhanie ale bude pokračovať, len Fico nebude vo väzbe”, doplnil Pellegrini.

Tvrdí, že za súčasných okolností nepodporili vydanie na väzobné stíhanie ani v prípade, že išlo o poslancov OĽANO.

Rokuje sa aj o zastropovaní cien benzínu

Kollár ďalej v relácii naznačil, že by sa na oslovení avizovaných vládnych opatrení na zmiernenie následkov zdražovania mohli podieľať najbohatšie a najziskovejšie spoločnosti.

“Máme tu firmy, ktoré vďaka kríze ‘vycikali’ ľudí a keď majú teraz stámiliónové zisky, mali by sa podeliť s ostatnými,” podotkol predseda parlamentu. Je za to, aby vláda s týmito podnikmi rokovala a výsledok bol konsenzuálny. Priblížil, že sa rokuje aj o možnom zastropovaní cien benzínu.


Súvisiaci článok SaS hovorí o popretí hodnôt koalția, Matovič o prospechárskej kampani Čítajte

Nezaradení poslanci pôsobiaci v mimoparlamentnom Hlase sú podľa Pellegriniho náchylné na sociálne opatrenia, ak by boli implementované aj ich pozmeňujúce návrhy.

“Ak toto bude celý politický boj a pomaly s vyslovením dôvery vláde, urobíme všetko pre to, aby vláda skončila”, odpovedal Pellegrini. Podporuje dočasné zníženie spotrebnej dani z benzínu.

V súvislosti s prípadným embargom štátov Európskej únie na ruský plyn hovorí predseda parlamentu o potrebe, ako ho možno nahradiť. “Ekonomická situácia ma nezaujíma. Je mi to jedno, je mi to jedno,” povedal Kollár.

.

Leave a Comment