Kollár prelomil mlčanie: TOTO je dôvod, prečo sme nehlasovali za vydanie Fica! Rokuje sa o zastropovaní cien benzínu

Kollár podotkol, že sa hnutie zdržalo hlasovania, aby mu nemohli vyčítať, že bol v prípade zaujatého a konal neeticky.

VIDEO Koalícia nenašla na vydanie Fica hlasy: Ďalšia prestrelka medzi SaS a OĽaNO

V prípade Fica som zaujatý

“Keby som rozhodoval o Ficovi, konal som da som nie nezaujato”, zdôraznil s tým, že orgány činné v trestnom konaní majú rozviazané ruky. Hnutie podľa jeho slov nezatvára dvere pred vylúčenými poslankyňami z klubu OĽaNO Romanou Tabákom a Katarínou Hatrákovou, ktoré hlasovali proti Ficovmu vydaniu.

Kollár prelomil mlčanie: TOTO

Fotogaléria (3)

Zdroj: Topky / Maarty

Nezaradený poslanec a šéf Hlasu-SD Peter Pellegrini zdôraznil, že nevydanie Fica do väzby nemá vplyv na pokračovanie trestného stíhania. “Niektori hlasovanie présentujú tak, ako keby došlo k nejakej ujme. Trestné stíhanie ale bude pokračovať, len Fico nebude vo väzbe,” doplnil Pellegrini. Tvrdí, že za súčasných okolností nepodporili vydanie na väzobné stíhanie ani v prípade, že išlo o poslancov OĽaNO.

Kollár prelomil mlčanie: TOTO

Fotogaléria (3)

Zdroj: Topky / Maarty

Rokuje sa o zastropovaní cien benzínu

Kollár ďalej v relácii naznačil, že by sa na oslovení avizovaných vládnych opatrení na zmiernenie následkov zdražovania mohli podieľať najbohatšie a najziskovejšie spoločnosti. “Máme tu firmy, ktoré vďaka kríze ‘vycikali’ ľudí a keď majú teraz stámiliónové zisky, mali by sa podeliť s ostatnými,” podotkol predseda NR SR. Je za to, aby vláda s týmito podnikmi rokovala a výsledok bol konsenzuálny. Priblížil, že sa rokuje aj o možnom zastropovaní cien benzínu.

Nezaradení poslanci pôsobiaci v mimoparlamentnom Hlase-SD sú podľa Pellegriniho náchylné na sociálne opatrenia, ak by boli implementované aj ich pozmeňujúce návrhy. “Ak bude toto celé predmetom politického boja a pomaly s vyslovením dôvery vláde, urobíme všetko pre to, aby vláda skončila,” znovu Pellegrini. Podporuje dočasné zníženie spotreby dane z benzínu. V súvislosti s prípadným embargom štátov Európskej únie na ruský plyn hovorí predseda parlamentu o potrebe, ako ho možno nahradiť. “Ekonomická situácia ma nezaujíma. Je mi to jedno, je mi to jedno.” upozornil Kollár.

Leave a Comment