Kollár vysvetlil, prečo sa Sme rodina zdržala pri hlasovaní o vydaní Roberta Fica na väzobné stíhanie

Hnutie Sme rodina sa v parlamente zdržalo hlasovania o vydaní predsedu Smeru-SD Roberta Fica na príslušné väzobné stíhanie, lebo šéf hnutia Boris Kollár figuruje v prípade ako poškodený, a preto je zaujatý. Predseda Národnej radiy (NR) SR Kollár to uviedol v nedeľnej relácii RTVS O 5 minút 12. Nezaradený poslanec a šéf Hlasu-SD Peter Pellegrini zdôraznil, že nevydanie Fica do väzby ponéhočovať vplyvnia tres.

Kollár podotkol, že sa hnutie zdržalo hlasovania, aby mu nemohli vyčítať, že bol v prípade zaujatého a konal neeticky. “Keby som rozhodoval o Ficovi, konal som nie nezaujato”, zdôraznil tým, že orgány činné v trestnom konaní majú rozviazané ruky.

Hnutie podľa jeho slov nezatvára dvere pred vylúčenými poslankyňami z klubu OĽANO Romanou Tabákom a Katarínou Hatrákovou, ktoré hlasovali proti Ficovmu vydaniu.

“Niektoré hlasovanie présentujú tak, ako keby došlo k nejakej ujme. Trestné stíhanie ale bude pokračovať, len Fico nebude vo väzbe”, doplnil Pellegrini. Tvrdí, že za súčasných okolností nepodporili vydanie na väzobné stíhanie ani v prípade, že išlo o poslancov OĽANO.

Kollár ďalej v relácii naznačil, že by sa na oslovení avizovaných vládnych opatrení na zmiernenie následkov zdražovania mohli podieľať najbohatšie a najziskovejšie spoločnosti. “Máme tu firmy, ktoré vďaka kríze ‘vycikali’ ľudí a keď majú teraz stámiliónové zisky, mali by sa podeliť s ostatnými”, podotkol predseda NRSR. Je za to, aby vláda s týmito podnikmi rokovala a výsledok bol konsenzuálny. Priblížil, že sa rokuje aj o možnom zastropovaní cien benzínu.

Nezaradení poslanci pôsobiaci v mimoparlamentnom Hlase-SD sú podľa Pellegriniho náchylné na sociálne opatrenia, ak by boli implementované aj ich pozmeňujúce návrhy. “Ak toto bude celý politický boj a pomaly s vyslovením dôvery vláde, urobíme všetko pre to, aby vláda skončila”, odpovedal Pellegrini. Podporuje dočasné zníženie spotreby dane z benzínu.

V súvislosti s prípadným embargom štátov Európskej únie na ruský plyn hovorí predseda parlamentu o potrebe, ako ho možno nahradiť. “Ekonomická situácia ma nezaujíma. Je mi to jedno, je mi to jedno,” povedal Kollár.

.

Leave a Comment