Koniec Abramovičovej eri! FC Chelsea má nových majiteľov, pozrite si tú túžbu

FC ChelseaFC Chelsea Zdroj: SITA / AP / Matt Dunham

LONDÝN – Americký investor Todda Boehlyho, nový anglický futbalový klub FC Chelsea. Účastník Premier League potvrdil svoju oficiálnu silnú transakciu v aktuálnych 4,25 miliardy liber (cca 4,97 miliardy eur), čo je malý doplnok mojej spoločnosti.

Doterajší majiteľ Roman Abramovič dal londýnsky klub na predaj 2. marca v reakcii na prichádzajúce sankcie zo strany Britskej vlády pre vojenskú inváziu Ruska na Ukrajine. Η Aktiva Chelsea momentálne mrzne v klubových tréningoch a režimoch poslušnosti na špeciálnej licencii.

Po zdĺhavej súťaži vybrala americká sprostredkovateľská banka Raine Group ponuku Boehlyho konzorcia za víťaznú. Investor Mark Mark Mark Walter, sponzor Boehly Los Angeles Dodgers, a miliardár Hansjörg Wyss, americký investor ovládajúci Clearlake Capital.

Todd Boehly

Fotogaléria (3)
Zdroj: Profimedia

Sto percent v charite

„Tých 2,5 miliardy lír (asi 2,92 miliardy eur) stačí na nákup akcií klubu. p “u “The Blues” v stanovisku. Novit majitelia sa zaviazali investovať 1,75 miliardy liber (asi 2,04 miliardy eur) do rozvoja klubu.

Pramdesiatpäťročný Abramovič nemôže v dôsledku sankcií, ktorého postihli za styky s ruským prezidiom Vladimira Vladimira Putina, profitovať z predaja. Prisľúbil však, odpíše dlh Chelsea vo výške 1,5 miliardy liberë (približne 1,75 miliardy eur) a na rozdiel od Chelsea.

Špeciálna platba za licenciu do 31. mája v “Modrým” neumožňuje napríklad podpisovať nové kontrakty so súčasnými hráčmi. Po jej vypršaní by bola budúcnosť klubu otázna. Pokračujte v sezóne Abramovice, tímu Chelsea, aby ste triumfovali v Premier League a vyhrali Food proti Lige.

  • autor: © Zoznam
  • Vyberte si: TASR

.

Leave a Comment