Lídri mimoparlamentných strán sa zhodli: Ľuďom pomáha vláda málo! Robia nezmyselné plošné opatrenia

“Mám pocit, že robíme nezmyslené plošné opatrenia, ktorých niektorí ľudia nepotrebujú a pre tých, ktorí ich potrebujú, je to málo,” povedal predseda strany Dobrá voľba à Umierneni Tomáš Drucker.

Pomoc da mala byť adresnejšia

Pokiaľ sa objem pomoci rozdelil adresnejšie, vzrástla da podľa Druckera v príslušných prípadoch aj jej výška. Predseda KDH Milan Majerský dal každé dieťa na bonus vo výške 100 eur podľa neho dostatočne pomôcť, zlepšiť životné náklady v rodinách

Lídri mimoparlamentných strán sa

Fotogaléria (4)

Zdroj: Topky / Ján Zemiar

Upozornil, ktorý je prvý svojho druhu v minulosti, je predátorom v tomto roku výrazne zvýšil aj pre rastúce ceny, no vláda na pomoc ohrozeným skupinám vyčlenila iba 260 miliónov eur. “Vláda mohla prijať progresívne riešenie na to, aby pomohla všetkým ohrozeným skupinám. Pomáhať málo,” myslím si Majerský.

Predseda KDH pripomenul, že v Česku napríklad pre infláciu výrazne valorizovali dôchodky už počas roka. Bývalý predseda Národnej rady (NR) SR a predseda SNS Andrej Danko kritizoval súčasnú koalíciu za zrušenie niektorých opatrení, ako napríklad znížil dane z príjmu pre živnostníkov živnostníkov opatren. Vláda podľa šéfa SNS nesystémovo minula 12 miliárd eur. “Ja by som to podporil, čo dôchodca potrebuje. Nákup liekov, kúpeľné pobyty,” povedal Ďakujem.

Treba nájsť na všetky kategórie

Krisztián Forró (Aliancia) je perspektívna osobnosť, ktorá je aj členom Spoločnosti svetového dedičstva. Strana podľa neho podporila výrazný pokles dane z pridanej hodnoty na energiu o dve tretiny. Toto opatrenie podľa neho pomohlo napríklad aj podnikateľom či samosprávam.

Lídri mimoparlamentných strán sa

Fotogaléria (4)

Zdroj: Topky / Vlado Anjel

Rozdielne názory majú politické na embargo na dovoz energetických nosičov z Ruska. Drucker a Majerský sú za čím skoršiu diverzifikáciu dovozov ropy a plynu. Danko sa dá v tomto opatrnejší a chce udržať dobré vzťahy aj Ruskom, podobne, ako sa o to pokúša Maďarsko. Forró si myslím, že treba pracovať na tom, aby Slovensko nebolo závislé od jedného dodávateľa. Zároveň však upozornil, že solidarita v EÚ nie je neobmedzená a podobne ako ministerstvo hospodárstva Richard Sulík (SaS) si Forró vie ponúknuť aj platbu za ruské energetické suroviny v rubľoch.

Lídri mimoparlamentných strán sa zhodli: Ľuďom pomáha vláda málo! Robia nezmyselné plošné opatrenia

Leave a Comment