Manželia u seba ubytovali ukrajinskú rodinu: Teraz hromžia, dvojnásobné účty za domácnosť, vláda zlyhala!

Julie Crowtherová je spratka Marka Burgessa na britskom oddelení. Mark je ženatý s Victoriou, ktorá pochádza z Ukrajiny a má aj ukrajinské občianstvo. Majú spolu dve dcéry – sedemročná Emmu a trojročná Lily. Uprostred cesty nájdete dom v Kyjeve a Markovej sestre v britskom Stockporte, píše britský The Guardian.

Julie trpí niektorými zdravotnými problémami vrátane fibromyalgie či poškodeného nervu spodnej časti chrbtice. Nemôžete tomu ani pracovať. Jej manžel je vodičom autobusu. “Za predaj obchodnej značky značky rodiny viac ako zdvojnásobili, ale na rozdiel od hostiteľov, ktorí sú zaevidovaní v systéme pomoci, hostitelia rodinnej schémy nemajú nárok na podporu 3130 EUR) Sme rodina s nízkymi príjmami a naše súčasné výdavky sú mimoriadne vysoké,“ vyjadril Crowtherová. Jej manžel robí nadčasy, len aby mali čo do úst. Čoskoro však bude potrebné ísť na operáciu a nejaký čas nebude môcť pracovať.

Rodieho systém je na druhej strane, keďže Julie diskriminuje nepriateľskú ubytovňu zoči-voči tomu, že v minulosti nebola schopná financovať stav krajiny. Spolu s právnikmi teraz cerca skúma možnosť právnej diskriminácie, ktorú podľa nej trpia všetci v rámci ukrajinského rodinného systému.

Problémy v dvoch vládnych systémoch podpory pre ukrajinských utečencov sa týkajú relevantného dohľadu a kontroly vykonávaných pred nasťahovaním Ukrajincov k hostiteľovi. Zistilo sa totiž, že nemenovaná 21-ročná Ukrajinka pracovala ako prostitútka a ukrajinský kupliar ju kontroloval a vykorisťoval. Polícia sa o prípade dozvedela a mladá žena sa odsťahovala.

Manželia u seba ubytovali

Fotogaléria (4)

Zdroj: Getty Images

Objavil sa aj prípad, kedy sa ďalšia mladá Ukrajinka chcela nasťahovať k britským hostiteľom. Zistilo sa ale, že trpíte psychickými problémami, ktoré sa počas kontroly pred ubytovaním neodhalili. Britskí lekári po vyšetreniach pacientov usúdili, že nebudú môcť pre jej zdravotné problémy využívať britský vládny program na ubytovanie. The Guardian je stále uprostred ničoho.

Apel na britskú vládu

Tim Naor Hilton, Refugee Action Organization s organizáciou organizácie: “Ministri musia urýchlene konať, aby zabezpečilo financovanie riadne a vykonávanie kontroly nehnuteľností, v ktorých sa zdržiavajú utečenci.” Hovorca agentúry OSN pre utečencov, že niektoré miestne úrady už hlásia, že sú uvedené.

Manželia u seba ubytovali

Fotogaléria (4)

Zdroj: Getty Images

Britská vláda reagovala, že jej vládny program jedným z najrýchlejších a najväčších vízových programov v histórii Spojeného kráľovstva. „Vláda zmierňuje finančnú záťaž pre domácnosti, ktoré sú hostiteľmi svojich príbuzných z Ukrajiny.

Manželia u seba ubytovali ukrajinskú rodinu: Teraz hromžia, dvojnásobné účty za domácnosť, vláda zlyhala!

Leave a Comment