MIMORIADNY ONLINE Invázia ukrajinskej vlády Spojených štátov amerických

Naživo z Ukrajiny

Pohľad na zničené ukrajinské mesto Boroďjanka

ONLINE

11:15 Ukrajinské ministerstvo zahraničných vecí Dmytro Kuleba napísalo list Spojeným štátom, že neexistuje niečo také ako berlínsky reklamný ťah.

“Berlin spravil chybu, keď zakázal (na týchto podujatiach) ukrajinské symboly”, uviedol Kuleba. „Tvárou v tvár kríze nič také ako silný symbol symboliky sveta neexistuje. dodal.

11:00 Európska únia (EÚ) oznámila, že urobí rezerváciu pre Spojené kráľovstvo na obnovu Spojeného kráľovstva. Povedal to v rozhovore, ktorý noviny Financial Times (FT) zverejnili v pondelok, vysoký predstaviteľ EÚ pre zahraničnú a bezpečnostnú politiku Josep Borrell. “Bol by som veľmi za, cerca to má logiku,” vyhlasil Borrell.

10:20 Vladimir Putin je stále uprostred ničoho. Na záver svojho prejavu avizoval, že podpíše výnos o podpore detí vojakov padlých počas prebiehajúcej tzv. vojenskej operácii na Ukrajine. Slávnostné podujatie k Dňu víťazstva na Červenom námestí vyvrcholilo defilé zhromaždených vojakov a vojenskej techniky.

MIMORIADNY ONLINE Invasion na

Fotogaléria (16)

Zdroj: SITA / AP Photo / Alexander Zemlianichenko

10:15 Putin vo svojom preombro okrem iného spomínal na hrdinov Veľkej vlasteneckej vojny a vysvetľoval dôvody vojenskej operácie v Donbase. Tvrdil tiež, že Kyjev hovoril o možnom získaní jadrových zbraní, čo – podľa Putina – bolo pre Rusko neprijateľné. Severoatlantická aliancia sa však začala aktívne etablovať na území susediacich s Ruskom.

MIMORIADNY ONLINE Invasion na

Fotogaléria (16)

Zdroj: SITA / AP Photo / Alexander Zemlianichenko

MIMORIADNY ONLINE Invázia ukrajinskej vlády Spojených štátov amerických

Leave a Comment