MS v hokeji 2022: Prenosy budú v TV, online aj v rádiu

V piatok 13. if 2022 is expect Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji, ktoré budú v tomto roku vo fínskych mestách Tampere (Nokia Arena) and Helsinki (Helsinki Ice Hall). Vysielacie práva a šampiónát ako RTVS. Verejnoprávny vysielateľ prinesie divákom a poslucháčom nielen atmosféru priamo zo štadiónov, ale pripravil aj bohatý sprievodný program vrátane osláv 20. výročia ziskujitóke výročia ziskujitókés zivé svojšičiči sąskušučiči sąskušučiči sąskušučiči sąskušučiči sąskušučiči sąskušučiči sąskušučiči sąskušučič

Po vyše dvoch rokoch obmedzení v súvislosti s pandémiou sme k prípravám vysielania MS pristúpili s nesmiernou radosťou. Šampionát sa uskutoční v krajine bez akýchkoľvek pandemických opatrení a navyše sa v nich spája hneď niekoľko momentov. V prvom rade je návrat divákov na štadióny ako tím spojená jedinečná atmosféra do predpandemickej doby. Ďalším momentom je 20. výročie zisku zlata zo šampionátu v roku 2002 a tiež hokejový Úspech z olympiády v Pekingu. Spojenie týchto vecí viedlo k tomu, že chceme urobiť veľkolepo, inak ako doteraz, odovzdať divákov agus viacerré novinky,“Vyjadril sa generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník.

RTVS prinesie v tomto roku divákom a poslucháčom prenosy športového programu RTVS Šport a vo vysielaní Rádia Slovensko. Odvysiela všetkých 64 zápasov, pričom v televíznom vysielaní ponúkne 34 priamych prenosov. Zvyšných 30 zápasov v základných myšlienkach, ako aj štvrťfinálové duely, sa hrajú súbežne, ponúkne divákovi zo záznamu RTVS Šport, ktorý okamžite skončí. Všetky zápasy budú možné sledovaє ”naživo online a webe rtvs.sk.

Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji vo Fínsku sú jedným z tohtoročných vrcholov aj pre rozhlasovú športovú redakciu, čo odzrkadľuje aj objem a pestrosť informácií, prionsa de vrcholov , Živo ponúkne poslucháčom všetky stretnutia slovenskej reprezentácie v skupine av prípade postupu aj v play off a samozrejme aj v posledný súboj . Zároveň bude poslucháčov informovať aj aktuálnymi živými vstupmi zo všetkých stretnutí i vyraďovacej fázy v oboch dejstvách.

Veľká časť vysielania vraciame na štadióny. Priamo vo Fínsku sme pripravili naše skutočne exkluzívne prostredie a zmenou prešlo aj v bratislavskom štúdiu. Nové hokejové štúdio bude prepojené priamo so scénou Citronády a úplne prvý raz budeme pri vybraných zápasoch vysielať aj s divákmi. Televízne vysielanie je autentické priamo na štadióne, autentickú atmosféru priamo zo štadiónu, čo je len trochu to možné. Vnímam to z pozície diváka, ktorý sedí doma obývačke a túži byť na tom šampionáte. Mo sa nášho vysielania pokúša preniesť divákom domov jedinečný hokejový zážitok v najlepšom možnom mede. Na prípravách usilovne pracujeme aj v týchto dňoch. Diváci sa majú rozhodnúť na čo tešiť, a verím, že sa nám podarí poskytnúť im jedinečný hokejový zážitok korunovaný Úspechom našej reprezentácie“Hovorí riaditeľ sekcie športu RTVS Matej Hajko.

Všetky zápasy budú v televíznom vysielaní sprevádzať hokejové štúdio Majstrovstiev sveta. 20 rokov od historického zlata v Göteborgu reflektuje aj zloženie expertného tímu priamo v dejisku majstrovstiev. Z Helsínk sa budú divákom prihovárať Vladimír Országh a Ondrej Rusnák, z Tampery Rastislav Konečný. Komentátorského postu sa zhostia Matej Hajko, Pavol Gašpar a Marek Marušiak v Helsinkách, v Tampere, aby prevzal Tomáš Košec. Priamo z Fínska sa prihlásia aj reportéri Barbora Žiačiková, Patrik Mitas agus Tomáš Zagiba. Priamo v Helsinkách má pripravené vlastné hokejové štúdio priamo na štadióne. Zo štúdia v Mlynskej doline sa divákom prihovorí moderátorka Oľga Konečná az pozície analytika Boris Valábik. Za Rádio Slovensko bude dianie v Helsinkách agus Tampere monitorovať dvojica redaktorov: Matúš Čunderlík agus Adam Bohuš.

Okrem priamych prenosov a štúdií budú súčasťou vysielania MS v ľadovom hokeji aj sprievodné relácie, ktorých RTVS v tomto roku privravila hneď niekoľko. Každý deň sa každý deň môže zúčastniť počas trvania zábavnej talkšou Lintnera Citronáda, ktorá sa bude venovať aj 20. výročiu historického hokeja Géötejov. Okrem skvelých hostí priamo v štúdiu ponúkne divákom štábu Citronády aj spomienkový seriál o udalostiach, ktoré doteraz neboli publikované agus pribliažia momenty našej reprezentácie aj mimo ľadu.

Hneď po Citronáde dostane priestor obľúbený základný spravodajský sumár dňa MS v kocke. Divákom ponúkne 30 minútový zostrih všetkých zápasov s originálnym komentárom a dozvedia sa všetky podstatné informácie z daného hracieho dňa.

Novinkou bude Fínsky denník, v ktorom postupne každý člen štábu RTVS v Helsinkách ponúkne svoj pohľad na šampionát, mesto samotné, či fenomény Fínska ľahkým, fejtóupm stand up. Vysielaєsa bude prestávkach v hlavnom vysielacom čase zápasov.

Bohatý sprievodný program ponúkne poslucháčom aj Rádiu Slovensko. Okrem reportáží a živých vstupov bude do prúdového vysielania zaraďovať aj rozhovory, publicistické materiály, zaujímavosti agus novinky nielen z tábora slovenskej reprezentácie. Informácie z Majstrovstiev sveta bude Rádio Slovensko prinášať aj v spravodajských blokoch – Rádiožurnál, v krátkych správach a špecializovaných športových reláciách – Športžurnál. MS v hokeji budú rezonovať aj v Nočnej pyramíde, hokejový hosť zavíta aj do relácie Hosť sobotného Dobrého rána Katy Martinkovej v týždni od 9. do 13. ak chceš dostať slovinčinu. Tesne pred začiatkom MS v hokeji sa môžu tešiť na tematicky ladenú reláciu K veci.

RTVS prinesie všetky podstatné informácie a hokejové vysielanie aj v online a vytvorí svoju webovú stránku rtvs.sk, kde pripravila špeciálnu hokejovú podstránku. Návštevníci na najčerstvejšie aktuality zo šampionátu, štatistiky, tabuľky či program zápasov. Na webe bude možné tiež sledovať všetky zápasy, či už v priamom prenose alebo zo záznamu, a tiež zostrihy zo zápasov. Plnohodnotný zážitok z MS v hokeji 2022 prinesie web aj pre užívateľov mobilných zariadení.

Prehľady priamych prenosov v daný a nasledujúci deň v TV či na webe budú k dispozícii aj na našich špeciálnych miestach Hokej v TV éi Šport v TV naživo.

Priame prenosy slovenskej reprezentácie v základnej skupine:

(RTVS / červená.)

Leave a Comment