Na sociálnych sieťach šíri nebezpečná výzva. Zameraná je na deti vo veku od 12 do 15 rokov

Na sociálnych sieťach sa šíri najmä ďalšia nebezpečná výzva zameraná na deti od 12 do 15 rokov. Začína sa nevinne, balzamom na peri. Skončiť sa však môže až tragicky.

Nebezpečný trend si ľudia spojili na sociálnej sieti Tik-Tok. Mnohí uverili, že ich balzam na perj symbolizuje ich vlastný život. Ak sa im cez deň niečo zlé, ak zažijú niečo zlé, musia si z neho kus odrezať. A keď sa im minie úplne, znamená to, že ich život je na konci a jediným východiskom je samovražda. Bizarná výzva má dokonca svoj hashtag. Čínska platforma sľúbila, že k nemu čoskoro pribudne aj varovanie, že obsah môže byť nebezpečný.

Výzva s balzamom na peri je populárna najmä vo francúzskych hovoriacich krajinách. Rodičia v Belgicku strach a nevedia, ako sa k takejto hrozbe postaviť.

„Ako matka si myslím, že zakazovať tínedžerom prístup k sociálnym sieťam nemá zmysel. Môžu mať z toho úzkosti a môžu cítiť vyčlenenie z kolektívu, “povedala matka tínedžera.

Psychológ radií, aby rodičia deťom siete ani nezakazovali. Kľúčové je dieťa sledovať, ale nie kontrolovať a najmä sa s ním rozprávať.

„Ak ste rodičia, mali by ste s následkom toho, čo sleduje na sociálnych sieťach, čo na nich vyhľadáva. Nevahajte. Dialóg a úplná transparentnosť je veľmi dôležitá,“ povedal psychológ Maurice Johnson-Kanyonga.

Tik-tok je doslova studnicou šialených a často aj nebezpečných výziev. Jedna s názvom “detská hojdačka” sa pre mnohé dievčatá skončil zásahom hasičov. Tisalšie tisícky tínedžerov sa zas takmer zadusili, keď sa pokúšali prehltnúť lyžicu kakaového či proteínového prášku.

.

Leave a Comment