Obrovské fiasko pre Rusko v poľskej Varšave: VIDEO Veľvyslanca obliali červenou farbou, k pamätníku ani nedorazili!

Farba nebola všetko, prišli aj pokriky

Ruského veľvyslanca v Poľsku Sergeja Andrejeva dnes demonštranti poliali červenou farbou, keď sa na poludnie pokúsil položiť veniec k pomníku sovietskych vojakov vo Varšave. Oznámila spravodajskej televízii TVN 24 na svojom webe. Rusko si dnes pripomína 77. výročie sovietskeho víťazstva nad nacistickým Nemeckom v druhej svetovej vojne. Vo Varšave je stredobodom osláv cintorína sovietskych vojakov, pri ktorom dnes protestovalo proti vojne na Ukrajine. “Fašisti, banditi!” skandoval dav na adresu ruskej delegácie.

Veniec protestujúci roztrhali a hádzali ho po nich

“Udia davu sa pokúšali fyzicky padnúť veľvyslanca. Niekoľko ľudí sa po ňom naťahovalo, ale odstrkávali ich strážcovia chrániaci veľvyslanca. V istej chvíli však aj polieki všmuč aj navyslanca” opisala stanica. Veniec sa ruskému diplomaticu nepodarilo nepodariť. Demonštranti ho roztrhali a jeho zvyšky hádzali po delegácii.

Obrovské fiasko pre Rusko

Fotogaléria (2)

Zdroj: TASR / AP Photo / Maciek Luczniewski

vyobrazenie ktosi na cintorine namaľoval modro-žltý nápis “Zabiť Putina”, teda vo farbách ukrajinskej vlajky. Nápis mohol vzniknúť ešte v noci, hoci cintorín strážila polícia. Ešte pred poludním ho upratovacia čata odstránila, podotkla televízia TVN 24. “Somd hrdý na svojho prezidenta (Vladimira Putina),” vyhlásil Veľvyslanec po incidente podľa televízie Polsat.

K pamätníku ani nedošli

Polícia v piatok zaútočila na demonštráciu a zadržala stovky demonštrantov. kvôli agresivne naladenému davu s ukrajinskými vlajkami a protiruskými nápismi na transparentoch sa k pomníku nepodarilo.

Poľské úrady, vrátane varšavského starostu a poľskej diplomacie, sa postavili proti “tradičným” oslavám sovietskeho víťazstva, ruské veľvyslanectvo však na svojom webe v predstihu polonòm webe v predstihu porízospo. rokoch 1944-1945. Pri cintorine sa objavili billboardy informujúce o následkoch ruskej agresie proti Ukrajine.

Leave a Comment