Od Ksť z KHL από bolo likvidačné. Ýeský hokejista v otvorenej spovedi o “úteku” z Ruska

6.5.2022 18:00
|

From vypuknutia vojny na Ukrajine sa v športe veľa hovorí najmä o hockeystoch, ktorí hrajú v KHL. Mnohí fanúšikovia nechápu, ako môžu zarábať milióny v krajine, ktorá začala vojnu. Český iSport.cz zúskal úprimne spoveď jedného z českých hokejistov, kto to zažil na vlastnej koži.

„Viem, vo v Rusku už určite nebudem hrať. sa konflikt na Ukrajine skončil, nič by sa keby pre mňa zajtra zajtra. Aspoň chvíľu, k tomu sa tam nezmením režim, tak do Ruska hrať hokej nepôjdem, » uviedol πρ iSport.cz ýeský hokejista, ktorý si však lalelal ostať v ανώνυμος.

Obáva sa, poe po rozhovore čelil útokom na sociálnych sieťach ako niektorí iní, ktorí otvorene hovorili o KHL. Netúži byť stredobodom pozornosti. Chcem len uviesť veci na pravú mieru a označiť ich ako ich vníma a vidí.

Dostávali sme správy, že máme zomrieť

Viacerí legionári ukončili zmluvu v KHL predčasne, ešte počas prebiehajúcej sezóny. Veľká áasť, medzi ktorými boli aj aesi a Slováci, však ostala v Rusku a pokračovala vo svojich kluboch. „Lenže všetko nie je čierne alebo biele. Vo väčšine klubov som práve hral s mnohými dobrými chlapmi, ktorých som práve videl dobre maškrtiť a splnili to, na om sme sa dohodli. Ale teraz máme možnosť odísť az môjho pohľadu už nie je cesta späť », dodal ýeský hokej.

V médiách, prostredníctvom ktorých nájdete najčastejšie slová, je slovo “vykúpili” spod zmluvy a odcestovali domov. „Chcel by som vám aspoň trochu priblížiť, prečo nebolo v rušnom období tiež ľahké odísť. Preho vudina cudzincov dokončila sezónu KHL. Na druhej strane, moje natívne vlasy sú neustále písali, tamo tam robím a žiadam ma, aby som odišiel. Potom mi, ale i cudzím chlapcom, písali ľudia. Dostávali sme správy, že máme zomrieť, máme na rukách ukrajinskú krv, hnusné veci o deťoch. Je to veľmi bezpečné, ale ak mi niekto napíše hlúpu sprvvu na Instagram, tak už som si na to asi zvykol. Pokiaľ to neprerastie do toho, niečo počúva vaša rodina doma, tak to vydržíte », pokračoval.

Ako to býva mnohokrát, každý hráč má v zmluve a je teda v odlišnej pozícii. Okrem toho je zmluva väčšinou obchodovateľná, a to aj tými najpokročilejšími spôsobmi.

„Najviac ma trápi, že iaudia nie sú informovaní, koľkokrát ani novinári na sociálnych sieťach. Rýchlo posudzujú, takže sme mali urobiť ako sa rozhodnúť. Ale ani nám nenapíšem. Nepýtajú sa. Udia ich sledujú, berú ich názor ako fakt. Z môjho pohľadu je to zvláštne obdobie. Ak by to bolo tak, že som mal mžnosť odísť, ale nechcel som, tak fajn. Nech nás všetci súdia. Ale ak bližšie; tlač, hovorí sa o tom, že vyplatili tridsať miliónov, a nie je to pravda … », upozornil ýeský hokejista, ktorý meno ostalo v anonymite.


Fotogaléria

SKA Petrohrad

Zdroj: twitter.com/hcSKA_News

Ak áno, Faselov nápad je ruský, tak pochopil

Odysea od ruských chceli mnohí. okamžite niektorí, iní až po niekoľkých dňoch. Lenže mnohí vlastne ani nemali na výber. „Samozrejme, mede medzi hráčmi prebiehala veľká diskusia o vojne. Ak ste cudzinec v porovnaní so zoznamom IIHF, ak ste práve nahrali whatsApp na WhatsAppe, už sme o tom diskutovali. Veľa hráčov tam napísalo, že idú hneď na druhý deň, keď sa všetko začalo. Nakoniec však boli prví, ktorí dali z listu ruky preč. Nechceli ho nikam posielať,” prezradil tajomný ýeský hockeyista.

A pokračoval: „Vo všetkých našich kluboch nesmieme hrať v skupine zalších zahraničných hráčov, chceme ihneď odísť. Povedali nám, že môžeme, ale musíme im zaplatiť dve tretiny zo zostávajúcej zmluvy. Aby som bol ešte presnejší, nie, tam musíme tieto peniaze nechať nechať a znížiť naše budúce príjmy, nebol by som až taký problém. Ale skutočne im zaplatím. To bol jediný spôsob, ako sa dostať zo zmluvy. Takže, ak máte zmluvu napríklad na ďalšie dva roky, tak spočítajte peniaze za zvyšok sezóny, celkovú sumu za ostné roky az toho im dáte dve tretiny. “Vtedy ste voľní.”

Hráči by sa tak neobrali len o prípadný ďalší príjem, ktorý by určite nahradil v iných kluboch, ale museli vrátiť aj časť peňazí, ktoré už zarobili. „Podľa mňa viem, že nejakým spôsobom učím nezmysly, ktoré hovorím, ak investujete do rozpočtu. Ak ste rozmaznaní, je pre vás správne vyjsť z internátneho koterca na poschodie na zmluvu. Ale bolo by to likvidačné. Celý som pracoval, aby som získal dobrú zmluvu, ale desiatky milijón z vrecka len tak nevytiahnete, » priznal ýeský hráč, ktorý v poslednej dobe pôsobil v KHL.

Do hry prichádza ešte jedna mžnosť. Javilo sa to ako posledná nádej, no čas ukázal, že reálna naanca na takéto riešenie vlastne nikdy ani neexistovala. „Bral som to tak, že jediná šanca je IIHF. Sae sa do toho vloží a povie nám, ako sa rusko zmluvy v KHL a ako vypršia aj z pohľadu medzinárodnej federácie. Takto by nám nehrozili žiadne sankcie za objednanie zmluvy v prípade odchodu z klubu. D somfal som, ďe keď hokejová federácia vyradila Rusko z medzinárodných turnajov, tak bude rovnako tvrdá aj voči KHL. Ale keď som však videl, René René Fasel (druhý prezident IIHF) ísť do Ruska, aj keď pochopil, že sa nič nestane. Stále má veľké kontakty, bolo jasné, že IIHF už proti Rusku neurobí nič. »


Fotogaléria

Hokejista CSKA Moskva.

Zdroj: twitter.com/khl

Nikde neboli žiadne nápisy oslavujúce Putina

„Mana klér klubu nám povedal, aby sme dokončili operáciu. A ak chceme odísť; Môžeme. Nebudem robiť žiadne problémy, či už máme platnú zmluvu alebo nie. O našej organmii nemôžem povedať ani pol slova. Pripravili nám doklady, ak sa stane niečo vážne a budeme cítiť ohrozenie, tak máme pripravené lietadlo. Do 12 hodín odletíme do Dubaja, Istanbulu alebo kamkoľvek sa bude dať, uviedol pre iSport.cz ýeský hokejista v utajení.

V službách klubov KHL sa veľa hovorí o ruskej propagande, ktorá často obsahuje nepravdivé informácie o „špeciálnej vojenskej operácii na Ukrajine“.

„Máme klub, nepotrebujeme ho na Instagrame a na klubových videách. Ale za seba vám poviem, že som nikde nevidel priamu vojnovú propagandu. Jediný, som zachytil, to išlo o prípravný zápas, inak neboli žiadne písmená «Z». Klub nám povedal, pri vstupe do haly bude kontrolovať ľudí s transparentmi. Ak nájde niečo také, tak to hneď vyhodí. Náš klub to nechcel chcieť. Dokonca som nič nevidel ani na zápasoch vonku,“ oficiálna situácia v Rusku.

A doplnil: „Propaganda tam podľa mňa nebola taká veľká, ako sa hovorí tu. Bola to skôr propaganda v štýle, že hokej naďalej hrá normálne a Rusko sa tvári, že sa nič nedeje. “Nikde neboli žiadne nápisy oslavujúce Putina.”

„Nechcem, aby si to niekto zle vysvetľoval, ale náš klub sa nám správal naozaj dobre a profesionál. Teraz, po skončení sezóny, n ps pustí kamkoľvek. Veím, de drží aj túto časť dohody a my ako cudzinci budeme slobodní », nádeja sa ýeský hráč.

„Vidíte, celé Španielsko je v konflikte s Ruskom. Samozrejme, okolo seba počujete názory, Ukrajina bola súčasťou Sovietskeho zväzu, a tak by to malo fungovať aj naďalej. V ruskej televízii je propaganda. Ľudia, ktorí jej znechutenie, väčšinou hovoria dobre anglicky, niekedy v minulosti vycestovali mimo Ruska.

Ale ostatní; Masírujú ich od útleho veku, nemajú šancu tomu uniknúť. Je to ťažké, ale oni len jednoducho konzumujú informácie, preberajú názor. Vlastne ani neviete, ako by ste sa mohli dozvedieť, že je to inak. Nemáte vzdelanie, každý deň pozeráte televíziu, kde počúvate, ako Rusko pomáha. Potom sú tu, samozrejme, tí, ktorí veľmi dobre vedia, sao sa deje a podporuje to. Z jjjékého dôvodu si myslia, Ruse Rusko je veľké a malo byť ešte väčšie, » uznal chech.

Na záver ešte zopakoval myšlienku z úvodu, teda návrat do Ruska považujem za nereálny. „Môj tým sa ku mne správal skvele. Napriek tomu návrat do KHL neprichádza do úvah a som im to aj povedal. Je niečo iné zahrať tam sezónu, môžete všetko ukončiť a odísť. Alebo zahrať sezónu, odísť a vrátiť sa. Z môjho pohľadu je to niečo iné.”

„Čakám na to, že život Ukrajiny je plný cudzincov a vojen. Nechcem nič viac. Veím, toe to tak cítime všetci, vy aj my hráči, » dodal na záver pre iSport.cz.

Leave a Comment