Ono je to až také zlé ;! Adpadok Švédov bol nevyhnutne, ale v terajšom rozsahu šokuje

v 12:éra 12:40
|

Najlepší Nór, Dán aj Fín figurujú v rebríčku vyššie ako švédska jednotka, ktorá je v TOP 100. Prečo mužský tenis v krajine Björna Borga, Matsa Wilandera a Stefana Edberga?

Pred tridsiatimi rokmi από την terajšia ákandinávska hierarchia v tenisovom renkingu patrila do žánru sci-fi. Thomas Johansson na Australian Open pred titulom “troch koruniek” bol veľký titul Thomasa Johanssona. Pred desiatimi rokmi Robin Söderling ako dvojnásobný finalista Roland Garros ešte dúfal, že sa po mononukleóze vráti na kurty.

«Naplno sa to prevalilo práve vtedy, keď Robin Söderling ochorel. Tenisoví fanúšikovia vedia, že jeho éry si uvedomovali, jee je tu on a potom nik. Náhle to však docvaklo všetkým: ‚Ono je to až také zlé?! ‘” rekapituloval πρ New York Times Ο Jonas Björkman s minulosťou tvorky svetového rebríčka.

“Ten úpadok bol nevyhnutný, ale v takom rozsahu je aj pre mňa veľkým šokom,” netajil 6-nýsobný grandslamový šampión Stefan Edberg pred USA Today.

KALENDÁRNY GRAND SLAM

V období 1974 – 1992 strávil s devätnástich dve sezóny bez veľkej islamskej trofeje v dvoch. Nazbierali 24 triumfov (účinnosť 31,6 %, teda takmer tretinová), bo bolo iba o jeden menej než Američania. Za trinásť rokov však už iba jediný. V sezóne 1988 boli Mats Wilander a Stefan Edberg jedinými Majormi. Od slávneho grandslamového Austrálčana Roda Lavera z roku 1969, hegemónia neporazenej hegemónie v tomto regióne.

Počas sezóny 1984 sa prominentka Švédova narodila najvýraznejší pedofil, v septembri 1986 hral Matsovi Vilanderovi a Stefanovi Edbergov v TOP 10 a country Joakim Nyström a Mikael Pernfors na 18. s Rolav Garros ktorsá vtedy k dispozícii v Kentuckom Andersom Carlrydom. .

Niektoré z najznámejších boli Magnusa Normana, Thomasa Enqvista, Jonasa Björkmana, Thomasa Johanssona, Joachima Johanssona a Magnusa Gustafssona, respektíve tri trofeje (1997,79,1994,1994, 1994, 1994, 19944,19944,19944,19944,194 1994)., 1994, 1994, 1994, 1997, 1994, 1994, 1997, 1994, 1997, 1994, 1997, 1994, 1994, 1997, 9, 19, 99, 9, 9, 19 94, 9.

„Miloval som sledovať hvédskych hráčov. Keď je príliš malý, zatočíme s minimálnym množstvom jedla, ktoré použijeme ako medailón. Nemal som vyloženého obľúbenca – patriotsky som im fandil ako skupina. Bol to hlavný dôvod, pre ktorý som sám začal hrať. Pespech vzbudzuje záujem a privodzuje ďalšie pespechy, “ vyhlásil bývalý štvrtý muž renkingu Robin Söderling.

OBJAV DESIVO ZAHRNÚ KMKOĽVEK

Dvadsaťtriročný N Casr Casper Ruud dnes svieti na siedmej priečke v systéme, 18-ročnému Dánovi Holgerovi Runemu patrí 45. post, 23-ročný Fín Emil Ruusuvuori sa nachádza mi 59. Dvadťvelér pri. Zatiaľ sa nedostal nad 67. pozastavenie. Jeho o tri roky starší brat Elias je na 136. mieste a ešte nebol v hornej stovke.

Najmä vďaka tomu, ten tenisový svet dychtivo sleduje každého nového aspoň trochu nádejného Švéda, súrodenci s etiópskymi koreňmi Ymerovci sú relatívne známi. O 24-ročnom Dragosovovi Nicolaemovi Madarasovi (327.) Kto vidí pohár poloplný, ten podotkne, poe po ubudnutí Söderlinga desať rokov dozadu nebol nik ani len v TOP 400 …

„Obávam sa, keď teraz objavíme nejakého 14-, 15-, 16-, 17-ročného chlapca, všetci sa naňho vrhnú a zahrnú ho ľmkoľvek. Trochu ma to desí,“ upozornil Thomas Johansson.

„Chaarcha pozornosti celého národa je pre mňa motivujúcim. Tlak mám rád, dokážem pod ním tvrdšie pracovať, » odmietol pripojený alibi Ηλίας Υμερ. Mimochodom, 26-ročná Rebecca Petersonov n je 76. víťazkou v kategórii WTA. Tiež teda žiadna sláva, v tomto prípade však ani zašlá.

ZZPECHMI DAV

„Dnes už vyhľadá zápasy fungujú v 80. a 90. rokoch. Myslím si, äe zväz a tréner vo Švédsku trošku zleniveli. Niečo dlhé roky zaberalo a oni sa uchlácholili chybným predpokladom, toe to bude platiť aj v budúcnosti, » povedal Robin Söderling podľa Športový bežec.

“Nepovažujeme za potrebné komentovať takéto výmysly, ani by sme nemali brať do úvahy problémy, ktoré vznikajú pri nedostatku adekvátnych financií,” povedal. sebakriticky priznal pre Sme Tenis Johan Sjögren je jedným z najlepších hráčov Svenska Tennisförbundet (2009 – 2016).

„Všetci boli rozmaznaní tými obrovskými pespechmi. Sao sa asi tak mohlo udiať po tom roku 1988; Napíšte túto správu…“ upozornil Mikael Tillström, ktorý v roku 2011 založil s Nicklasom Kultim a Magnusom Normanom štokholmskú akadémiu Good to Great. Stephen Edberg je Magnusom Larson a Carlom-Axelom Hagescogom pre tenisovú hru pripravenú na hru. Privátnej báze sa však – aspoň zatiaľ – nepodarilo vykompenzovať stagnáciu zväzových štruktúr.

“Je to pekné vnímať naďalej v tenisovom dianí všetky veľké mená, ale najkrajšie by bolo mať nového Björna Borgu,” schladil finalista eufóriu Australian Open 1999 Thomas Enqvist.

VEĽMOC, ALE LEN PRI KURTOCH

Švédsky tréner Magnusa Normana, tréner Sremderlinga asistovali Gaelovi Monfilsovi a Stanovi Wawrinkovi, s Naposolom haahajú do zahraničia. Peter Lundgren vo švajčiarskom klube Swiss Tennis formoval mladého Rogera Federera (2000 – 2003), ktorý trénoval Marcela Ríosa, Marata Safina, Marcosa Baghdatisa, Grigora Waitwrintrova a Status.

Stefan Edberg je Rogerov Federov. Jonas Björkman zase bol v štábe grandslamových šampiónov Andyho Murrayho a Marina Čiliča. Thomas Högstedt sa špecializuje na misijnú prácu a Tommyho Haasa sa špecializuje na ženskú sféru, ak je dobrým príkladom Marie Šarapovovej, Na Li, Simony Halepovej, Caroline Wozniackej a Daniely Hantuchovej. Majori Mats Wilander nedostali žiadnu dodatočnú pozornosť z kamery, ak by analýza nebola úspešná.

“Švédsky tenis momentálne funguje v šortkách, ale v žiadnom prípade nie dosť,” uznal Thomas Johansson, brat Marie Sakkariovej, Filipa Krajinovič a Davida Goffina.

POTREBUJÚ SVOJHO ZLATANA

„Ak ste tenista, váš tréner nie je na špičkovej úrovni. Nezachytili vývoj. Preto podľa mňa nemáme hráčov. Prejavila sa aj popularita iných športov. Deti sa hľadajú žažko, lebo všetci sa chcú venovať futbalu, » dodal Robin Söderling. «Predtým zase každý chalan tužil stať sa Petrom Forsbergom», nadviazal finalista Roland Garros 1986 Mikael Pernfors.

Preskupenie popularity odportových odvetví vo Švédsku prispelo aj zmenenou demografickou skladbou v tomto milé v kombinácii s čerstvým úpepe hokejistov, golfistov fut futbalistov, v ktorých mladí vidia. Porovnateľný ýerstvý tenisový predobraz nemajú. “Naliehavé top hratsa, bezchybný apapti znova šakal volejbalový tenis namiesto iných možností,” upozornil Robin Söderling.

“Zatana ľo švédsky futbal so Zlatanou Ibrahimovičou, tenis nemám k dispozícii, pretože podnietil omladinu stať sa Championónom,” konkrétny publicista Henrik Stahl z Aftonbladet.

Borgom hrá tenis odmalička, no my musíme hrať futbal, preto prvá generácia mladého Zlatanoma, » spoločnosť Robin Söderling.

VYHNANÍ DO PREPLNENÝCH HÁL

“My sme hrali tenis, Borg mal svoj vlastný ýport,” obdivne si kedysi povzdychol legendárny Rumun Ilie Nastase na margo držiteľa 11 titulov z Majors. 19oskoro 19-ročný Borgov syn Leo, víťaz troch juniorských tournajov ITF, sa napriek záplavám chránených voľných kariet nachádza len na 1153. priečke v poradí.

Fenomenálne výsledky v Björna Borga od 70. do 80. minúty krátkej histórie spúta vo švédskom záchode s počiatočným pokrytím, z ktorých všetky sú predurčené 10-milióntou doménou primátov. Trvalo síce dosť dlho, kým sa to premietlo do reality, o to je však neúprosnejšia.

„Musíme hrať v haloch osem mesiacov do roka a jednoducho nemáme dosť kurtov. Najmä vo väčších mestách je fakt ťažké zohnať dvorec. Okrem Štokholmu sa nemusíte báť a nemusíte sa báť ani extrémneho chladu či extrémneho počasia, ktoré ja nepoznám, » populistickej reality daviscupov kapitán Robin Söderling.

“Podľa mňa sa do toho premietol aj silný ekonomický vývoj. Tenis je veľmi populárny vo Švédsku a Borgovej. V porovnaní s inými oblasťami si mnohí mohli venovať pozornosť tomuto športu. Medzičasom sa to však vyrovnalo a po celom svete hrá viac adeptov, súťaž je ,iršia, » podotkol niekdajší 9. hráč renkingu Joachima „Pim Pim” Johansson, ktorého otec Leif bol s Björnom Borgom v daviscupovom čase.

Koniec koncov, dokážete to? „Asi nič iné, než len spojená s tvrdou pacivou robotou. Το “Taký je švédsky étos a vhodný recept aj pre tento prípad,” oddhadol Magnus Norman.

Švédske znamenie zverokruhu domáca remíza 3:2 nad japonskou postavou narodenou v Slovinsku so 16 finále na Davisovom pohári 2022. v Bolognese vignettes.

Leave a Comment