Petra Vlhová tam bojovala so Shiffrinovou: Svetový pohár sa po rokoch vráti k našim susedom!

Petra Vlhová (vpravo) sa teší z tretieho miesta v slalome naien na Svetovom pohári v alpskom lyžovaní 9. marca 2019 v Špindlerovom Mlyne.  Zvíťazila Amerika Mikaela Shiffrinová (ανωστρωμένη).  Druhá skončila vajajka Wendy HoldenerováPetra Vlhová (vpravo) sa teší z tretieho miesta v slalome naien na Svetovom pohári v alpskom lyžovaní 9. marca 2019 v Špindlerovom Mlyne. Zvíťazila Amerika Mikaela Shiffrinová (ανωστρωμένη). Druhá skončila vajajka Wendy Holdenerová Zdroj: TASR – Martin Bowman

ŠPINDLEROV MLYN – Svetový pohár v alpskom lyžovaní sa vráti po štyroch rokoch do českého indpindlerovho Mlyna. Krkonošské stredisko bude 3. a 4. februára hostiť preteky vien v slalome a obrovskom slalome.

“O dejinách podujatí SP sa diskovalo dlho a je skvele, že sme splnili svoj cieľ z roku 2019 a vrátili sme tieto preteky k nám.” uviedol viceprezident Medzinárodnej lyžiarskej federácie (FIS) Roman Kumpošt pre české médiá.

“Bude to pred majstrovstvami sveta, takže je to pre lyžiarky mžnosť na vyladenie foriem. Verím, že sa tu zíde svetová špička.” dodal prezident Zväzu lyžiarov repeskej republiky (SLČR) Lukáš Heřmanský.

Pri udalostiach v Špindlerovom Mlyne spolu zviedli súboj Slovenky Petry Vlhovej και Americanka Mikaela Shiffrinová. Prvá menovaná triumfovala v obrovskom slalome, jej súperka v slalome. Minulosti sa tu konali preteky v dvoch disciplínach aj v rokoch 2005, 2008 a 2011.

.

Leave a Comment