Pre seba, ale aj pre otca

v 12:éra 12:35
|

Vo finále Slovnaft Cupu s Trnavou vrátane jej stredopoliara Ammara Ramadana. Spartakovci, samozrejme, túžia po trofeji.

«Slovan je silný súper. Ukázal sa proti nám ako výborne organizovaný tým. Pokiaľ ide o mňa, mám rád tieto typy mužstiev. Teším sa aj preto na finálový zápas. Bude to diôležitý pre nás aj pre fanúšikov. Chceme uspieť ja ja verím, že získam svoju druhú trofej, ”hovorí 21-ročný Ammar Ramadan, sýrsky technik v službách trnavského Spartaka.

Sýrsky technik v službách trnavského Spartaka AMMAR RAMADAN verí, že v nedeľu získa svoju druhú trofej

Ammar, pridali sme gratuláciu k prvému gólu v drese Spartaka v odvete semisíc Slovnaft Cupu v Senici. Aké pocity ste po jeho dosiahnutí prežívali;

„Ďakujem, pocity boli pozitívne. Bol to pre mňa veľmi dôležitý gól a ako ste spomenuli, môj prvý v Spartaku Trnava. Tóto sezóna som veľa nehral, ​​​​ale bol som rád, že som skóroval a že sme sa posunuli do finále.

Ak mám byť imprimný, bol som už trochu nervózny. časť vo Ferencvárosi Budapešť som mal ofenzívnejšie .lohy. Tu v Spartaku hr nam na pozíciu stredopoliara, čiže nemôžem až tak nadbiehať v útoku, ale som veľmi rád, že sa mi z tejto pozície podarilo skórovať. “Čakal som na takmer celú sezónu.”

Keď to už spomínate, na ktorej pozície hraťe najradšej?

«Moja obľúbená je desiatka, teda pod hrotom. Rád hrám viac v ofenzíve, ako druhý útočník. Je to moja hlavná pozícia. “Neviem, ako hrať proti Juventusu v Turecku.”

Teraz vás čaká finále a Bratislavský Slovan. Viete, Spe Spartak a Slovan, to je obrovská rivalita?

„Áno, už to veľmi dobre viem. odhad som okolnosti nepoznal, nemal som dostatok. Niekto je mladý, jedným z nich je Slovenka, ktorá je známa ako Slovan Bratislava. Nevidel som síce jediný zápas, ale počul som o ňom. Slovan hral v európskych pohároch, takže asi preto.

Aj keď mám šťastie, okrem toho, že som bol sám a bol som preč, najväčšie derby v Slovinsku je medzi Slovanom Bratislava a Spartakom Trnava. Teraz už viem aj to, že sú s ním spojené silné emócie. »

Ako vnímate Slovan ako súpera;

„Do činenia som s ním mal zatiaľ trikrát. Prvý zápas na jeseň sa hral len o niečo viac ako desať minút. Poznáme okolnosti. Druhýkrát sme s ním hrali doma, potom vonku. Doma som hral od začiatku, vonku ako striedajúci hráč. Myslím si, že sa mi proti Slovanu hralo dobre, darilo sa mi, užíval som si to. “To ma mrzí, hrám po boku kvalitných následov a proti kvalitnému súperovi.”


Fotogaléria

Ammar Ramadán

Zdroj: TASR

Zaregistrovali ste problémy okolo miesta a samotnej organizácie?

„Pre nás hráčov sú takéto dôležité zápasy. Vždy sa zaujímame, sao sa deje, pýtame sa na to tranera, rozprávame sa medzi sebou. Zaujímalo nás, kde sa bude hrať a či to bude s fanúšikmi alebo bez. A tiež, toi to bude len s fanúšikmi jedného mužstva. Bolo smutné, ako to prebiehalo.

Sme tu mnohí legionári, máme kamarátov aj z iných krajín a samozrejme, vždy chcú prísť na finále alebo vôbec na takýto zápas. A zrazu neviem nič povedať, ani to, ako sa budem hrať. Mne ako hráčov by to nemuselo prekážať. Ideme na ihrisko, stále je to isté – obaja chcú vyhrať a zo zápasu vyjde jeden víťaz. Ale kvôli fanúšikom to bolo zlé.

Cudzinci na zápas prídu prísť a pre obavy z toho, bye bye bye bye bye bye bitkári z Poľska, Czech Ri Austria. Sio si myslíte o takomto riešení;

„Je to hanba, pretože už som vravel, že každý má priateľov zo zahraničia, ktorí chcú prísť pozrieť na zápas a užiť si hru. Neviem, načo toto pravidlo je. “Podľa m bya by sa v takej krajine, ako je Slovensko, mali takéto zápasy organizovať lepšie.”

Pokiaľ ide o vás, ste v Trnave s alem alebo s niekým;

“Nie som tu s rodinou, som tu sám”.

Nemáte problém; Ste mladý chalan az inej ultúry …

«Som zvyknutý byť sám a tiež byť inde. Nemám však rád časté zmeny klubov a presuny z krajiny do krajiny. Radšej niekde zotrvám, ako sa baliť každý rok, ale toto je futbal, toto je život profesionálneho futbalistu. Je to súčasť našej práce, pri ktorej si musíte hľadať svoje miesto. Len takto sa stanete diležitým hráčom. »

Prvý región v Európe, do ktorého ste prišli, bolo Taliansko. Zaujali ste v tom čase akadémie Cimiana, dali ste trinásť gólov v piatich zápasoch. A zrazu v chs chceli v juniorských týmoch AC Miláno, Interu, Juventusu, Atalanty, Turína, Cagliari … Vybrali ste si Juventus, trochu prevaľovali, keďže Cimiano malo stále blízko k AC Miláno. Precho;

„Keď som bol v Taliansku, ako prvý mi chýbal Miláno. Hral som v akadémii, ktorá bola v podstate satelit AC Milano, bola akoby jeho akadémia. Dal som, ako ste spomínali, mnoho gólov a mal som dosť ponúknuť. Medzi nimi bola aj ponuka z AC Miláno. Chceli by sme so mnou podpísať kontrakt, ale nebolo to až také jednoduché.

Bolo tam jedno pravidlo, podľa ktorého, keďže som bol cudzinec, musel som čakať šesť mesiacov, aby som podpísal zmluvu. V AC Milan mali vtedy navyše veľa problémov. Pri tomto všetkom bol Juventus tá správna cesta. Neoľutoval som, Juventus mal výborný tím a dal mi skvela ponuku, tak som išiel tam. »

Z Talianska do Ferencvárosu, ktoré sa nachádza v Trnave na hosťovaní.

„V Budapešti to bolo skvele ide o mesto aj klub. Moju prvú trofej mám práve s Ferencvárosom, získali sme titul majstra Maďarska. Bol by som nesmierne rád, ak som druhú vyhral tu na Slovensku už v nedeľu! »


Fotogaléria

Ammar Ramadán

Zdroj: TASR

Vieme, sao sa deje už mnoho rokov v Sýrii. Ako je to s futbalom v tamojších podmienkach;

Áno, po dvanástich rokoch vojny je ťažké vrátiť sa k normálnemu životu, ak mám byť úprimný. Futbal však hráme a snažíme sa zlepšovať. Pre všetkých to je ťažké. Football in Syria hrá, ale momentálne nemá vysokú kvalitu a organizáciu. Máme veľa problémov s organizáciou a infraštruktúrou, máme veľa problémov vo futbale a je tu veľký problém. Hráme však všetko – ligu, medzištátne zápasy, kvalifikácie, najlepší štát Ligu majstrov.”

V Mun otec Munaf Ramadan bol výborný futbalista, reprezentant étočníka Sýrie. Asi mal na veľký vplyv …

„Vyššie uvedené. Volám sa Ammar Munaf, takže mám aj meno po otcovi. K futbalu ma viedol odmalička. »Boln mnou v Taliansku, potom sa mi však vrátil domov a je v Srii.»

Sleduje vás aj v Spartaku;

„Samozrejme! Niekedy mi pošlem video, aby som si pozrel moje zápasy. Je pre mňa dôležité vedieť, čo vedieť, čo si o mne myslím, pretože ma všetko naučilo. Odmalička, od mojich troch rokov, ma učil hrať a milovať futbal. Som tu vďaka nemu, vďaka celej mojej rodine. Vody cel, aby som nehral len v Sýrií, ale aby som bol za veľké kluby a vo veľkých ligách, vo veľkých futbalových krajinách. To, ío robím, robím pre seba, ale aj preňho. »

Na YouTube je parádny gášl vášho otca, ktorý dal nžničkami. Koľkokrát ste ho videli?

„Ani neviem. Vždy si to však rád pozriem.”

Sez sana sa priblizi ku koncu. Ste s ňou spokojný;

„Budem úprimný – hral som menej, ako som chcel. Nie je to pre mňa dobré. Musím hrať, aby som sa rozvíjal. Pokiaľ nehráte, nerozvíjate sa. Vo všetkých veľkých kluboch uvidíte 17 a 18-ročných, ak máte pravého Chorváta. Ako 21-ročný musíte hrať v každom zápase. V niektorých veľkých kluboch. Takže vvťaženosťou svojou nie som spokojný. Milujem tento klub, päť či päť, ktorí milujeme našich fanúšikov, podporujú nás a neváhajú kvôli nám aj štyri hodiny. Nesmierne si to vážim. Je to to najhoršie, čo sa mi kedy stalo.”

OBĽÚBENÉ: BARCELONA A STRED

This Ammara Ramadana op natate v kategórii medzi klubmi a hráčmi, neváha. Odpoveďou je prienik množín. „Môj najväčší klub je FC Barcelona a tu sme my, Lionel Messi. Je to skvelý futbalista, vnímam ho ako z iného sveta. Taktický hrat v Barcelone, ktorý odmalička milujem, “ povedal nám Ammar Ramadan.

PRIROVNIVALI HO K DYBALOVI

Ammar Ramadan a čas Juventusu, pred začiatkom zápasu Argentínčanovi Paulovi Dybalovi. „Je to skvelý hráč. Je scoro ako Messi, tiež z iného sveta. M technm rád technických a kreatívnych futbalistov.

To je to, o čo sa sám snažím. Viem, že mám byť tento typ hráča. M νm ντρίμπλα a ríd robím r vezne veci na ihrisku. Robím ich, sa na trávniku cítim sebavedomo, hoci mám aj zlé zápasy, keď to tak nie je, » hovorí 21-ročný Sýrčan.

TALENT SI TY BRAT

Otec je bývalý výborný futbalista av Sýrii populárna osobnosť. Mama je farmaceutka. Ammar Ramadan má ešte dvoch súrodencov. „O rock staršstu sestru, ktorá udtuduje v Sýrií na univerzite a 17-ročného brata, ktorý tiež r hd hrá futbal a podľa mňa z neho bude skvelý futbalista.

Chcel by som ho využiť, tiež by sme chceli vidieť vEurópe. musím sa, je však ťažké ho dostať zo Srie, potrebujete vizu, pracovné povelenie, mnoho vecí … », hovorí Ammar Ramadán.

Leave a Comment