Premiér Rovinus Matovičovi: Vyjadrenia a príhovor prezidenta Boli Nevhodné! Handrkovanie so Sulíkom ma nebaví

“V prvom rade nehovorme o treste, ale o tom, že poslankyne sa spreneverili hodnotám, s ktorými sme vstúpili ako OĽANO do volieb. Reflektovali sme teda na to, že sme v tejto základnej hodnote, roz.” Členom strany je okrem toho jediná časť povolebného klubu OĽANO vylúčiť poslankyne Tabáka a Hatrákovú, čo je najdôležitejšia časť prokuratúry, Roberta Fica (Smer-SD).

VIDEO Premiér v ruinách Matovičovi

S hnutím Sme rodina máme názorové rozdiely

V prípade postoja Sme rodina, ktorého poslanci sa zdržali hlasovania, Heger priznal, že s hnutím Borisa Kollára majú názorové rozdiely. Dodal zároveň, že sú obdobia, keď sa v koalícii na niektorého z partnerov nevie spoľahnúť. “Vtedy však zaberie iný, cerca si myslím, že práve štvorkoalícia má opodstatnenie a chcem, aby sme ako štvorkoalícia vládli,” dodal. Uistil, že urobí všetko cerca, aby udržal koalíciu až do riadnych volieb v roku 2024.

Heger uviedol, že vyjadrenia Matoviča na adresu Čaputovej, ktorými expremiér nazval hlavu štátu falošnou a zákernou, nepovažuje za vhodné. Priznal taktiež, že ho nebaví handrovanie Matoviča s ministerstvom hospodárstva a lídrom SaS Richardom Sulíkom. “Je v poriadku, keď sa stretávajú vo vecnej názorovej konfrontácii, no nemali by tam byť osobné útoky,” uviedol premiér vo videu, v ktorom chcel odpovedať na „kladené otázky“. Boli medzi nimi aj také, ktoré sa týkajú spojenia politiky a viery, ale aj toho, čo mal na obed a či príde do Bardejova.

Igor Matovič sa pustil do Čaputovej aj Lengvarského

Leave a Comment