Putin blahoželal bývalým sovietskym krajinám: Víťazstvo bude naše ako v roku 1945, TOTO odkázal Ukrajincom

Putin Kremak Uviedol Putina v telegrame adresovanom predestaviteľom Donecka do Luhanskej ľudovej republiky v okolí Ukrajiny “Ak chcete cestovať uprostred ničoho, pozrite sa na počasie, aby ste sa nemuseli báť o cestu.” od nacistov, pričom vyjadril presvedčenie, že rovnako ako v roku 1945 “bude víťazstvo naše”.

„V prípade spoločnej povinnosti nepustiť sa k návratu nacizmu, ktorý priniesol toľko utrpenia ľudom z rôznych krajín. cituje Kremeľ slová Putina.

Vladimír Putin

Fotogaléria (3)

Vladimír Putin
Zdroj: SITA / Michail Tereshchenko / Sputnik, Kremeľ Pool Photo via AP

Putin zablahoželal aj veteránom 2. svetovej vojny

Ruský prezident zároveň podľa agentúry AFP vyjadril nádej, že nová generácia budú hodné pamiatky svojich otcov a starých otcov. „Nanešťastie dnes nacizmus opäť dvíha hlavu a pokúša sa presadiť svoje barbarské a neľudské zvyklosti. cituje Kremeľ Putina, ktorý v nedeľu zároveň zablahoželal ku Dňu víťazstva aj veteránom druhej svetovej vojny.

Vladimir Putin, ruský prezident

Fotogaléria (3)

Vladimir Putin, ruský prezident
Zdroj: SITA / Alexej Nikolskij / Sputnik / Kremlin Pool Photo via AP

Želanie pre obyvateľov Ukrajiny

Najvyšší predstaviteľ Kremľa pritom podľa AFP obyvateľom Ukrajiny zaželal spravodlivú a mierovú budúcnosť. Rusko Nazýva inváziu na Ukrajinu špeciálnou vojenskou operáciou, ktorej cieľom je odzbrojiť Ukrajinu a zbaviť ju “nacistov” a protiruského nacionalizmu, ktorého vznik podnietil podľa Moskvy Západ. Ukrajina a západné krajiny však s týmto nesúhlasia a tvrdia, že Rusko začalo na Ukrajine nevyprovokovanú vojnu, ktorá je akt agresie.

Deň víťazstva – Rusku sa oslavuje 9. mája – je raz z posledných udalostí Ruska, počas ktorej si jeho obyvatelia pripomínajú hlavnú obeť, ktorú Sovietsky zväz priniesol voj naciustické Tá je v Rusku známa ako veľká vlastenecká vojna, pripomína Reuters.

Leave a Comment