Putin: Víťazstvo bude naše tak, ako to bolo v roku 1945

MOSKVA. Ruský prezident Vladimír Putin v nedeľu počas gratulácií bývalým sovietskym krajinám pri príležitosti 77. výročia porážky nacistického Nemecka v druhej svetovej vojne vyhlásili, že “víťazstvo bude naše tak, ako 1945 v roku to 945”.

TASR o tom informovala agentúra AFP na oficiálnom základe oficiálnej Kremne.

Putľa Kremľa à uviedol Putin v telegramoch adresovaných najvyššiemu predstaviteľovi Doneckej a Luhanskej ľudovej republiky na východe Ukrajinaktoré Ruscu vo februári uznalo za samostatné štáty, že “naši vojaci bojujú bok po boku, tak ako ich predkovia, za oslobodenie svojej rodnej zeme” od nacistov, pričom vyjadril presvedčenie, že v roku 1945 “rovkuna1945”.


Článok pokračuje pod video reklamou

Článok pokračuje pod video reklamou

„V súčasnosti je našou spoločnou povinnosťou nepustiť návrat nacizmu, ktorý priniesol toľko utrpenia ľudom z rôznych krajín.

Ruský prezident zároveň podľa agentúry AFP vyjadril nádej, že nová generácia budú hodné pamiatky svojich otcov a starých otcov.

„Nanešťastie dnes nacizmus opäť dvíha hlavu a pokúša sa presadiť svoje barbarské a neľudské zvyklosti. víťazstva aj veteránom druhej svetovej vojny.

Najvyšší predstaviteľ Kremľa pritom podľa AFP obyvateľom Ukrajiny zaželal spravodlivú a mierovú budúcnosť.

Deň víťazstva – Rusku sa oslavuje 9. mája – je raz z posledných udalostí Ruska, počas ktorej si jeho obyvatelia pripomínajú hlavnú obeť, ktorú Sovietsky zväz priniesol voj naciustické Tá je v Rusku známa ako veľká vlastenecká vojna, pripomína Reuters.

Vojna na Ukrajine

.

Leave a Comment