Seo Eva Palíková prišla o svoju najbližšiu osobu

Z prostredia divadla sme sa dozvedeli, že obľúbená herečka prišla o svojho drahocenného otca Jána († 94). Sama si dnes zmenila svoj facebookový profil a pod ním sa objavili kondolencie jej priateľov a priateľov. Smutnú informáciu nám potvrdil aj rodinný priateľ herečky, svetoznámy grafik a výtvarník Karol “Zbyšo” Felix.

Bol to prve jej milovaný otec, ktorý v rozhovore pre Život na herečku prezradil, že ju na umeleckú dráhu naštartovalo asi košické štúdio Československého rozhlasu. Niekdajší ekonóm Magnezitových závodov vysvetlil, ako k tomu došlo.

„Pamätám si to ako dnes, bola sobota, rádio sme mali naladené na košické štúdio, ktoré v tom čase vysielalo nesmierne populárnu zábavnú reláciu Maratón. Po jej skončení zaznela z éteru výzva, aby prišli do štúdia poslucháči, ktorí vedia čosi zarecitovať, zaspievať na tému salaš, ovce, bača. Eva mala šesť rokov a bez najmenšej trémy zaspievala akúsi pesničku ovečkách. Mám dojem, že práve tento moment rozhodol o smerovaní jej života, “prezradil o nej otec Ján.

Foto Evičky Pavlíkovej si pozrite v galérii.

pridal si tiež:

autor:
heď

.

Leave a Comment