Slovensko zverejnilo záverečnú nomináciu na MS v hokeji 2022

dnes o 12:22
|

Vedenie slovenskej hokejovej reprezentácie uzavrelo v pondelok nománi na víťazstvo sveta vo Fínsku.

V 25-ročnom finále menoslovu figúru brankári, osem obrancov a štrnásť útočníkov, chýbajú obranca Adam Jánošík a útočník Adrián Holešinský, ktorých na MSýdravot. Pri výbere chýba obranca Martin Gernát, ktorému zranenie napokon nezabránilo v účasti na turnaji.


Fotogaléria

Nominácia na MS v Hokeji 2022.

Zdroj: facebook.com/HockeySlovakia

Slovakia elsletia do Helsinki’s building s najväčšou historickou budovou. Jeho vekový priemer je 24,44 rokov. Uvedomte si náš tím po poslednom zápase v prvom polčase Kaufland Cupu proti Francúzsku (2:0) urobilo výraznejší rez kádrom. Opustili ho štyria hokejisti – brankár Dominik Riečický, obrana Patrik Koch a otto Marek Valach, Jozef Bali. Γενικός διαχειριστής του Miroslav Šatan zároveň informoval, v utorok sa k národnému tímu pripojil brankár Adam Húska. Z 27 mien, ktoré zostali na predfinálnom nomina znom zozname, vypadli v pondelok ešte dve.

„Počas víkendu sa situácia vykryštalizovala v civilizácii so zdravotným stavom niektorých hráčov. Vyšetrenie, ktvé absolvoval Martin Gernát, ukázalo, že nie je tak vážne, aby nemohlo dôjsť na šampionát. Naopak, a Adriána Holešinského malo limitujúci charakter. Bez dokladov s menom hlavného strojcu sveta ani Adam Jánošík, ktorý mal pozitívny test na koronavírus, » nesúvisiace Miroslav Šatan prostredníctvom krátkeho videorozhovoru a webu hockeyslovakia.sk.

V Lige majstrov odohrá mužstvo vedúci duel proti výberu Francúzska, ktorý sa odohrá 23 minút. “Dvaja hráči, pravdepodobne Sýkora a Bučko, budú čakať na šancu. Necháme si dve miesta voľné a uvidíme, ako sa vyvinie situ vcia v play-off NHL. M viame viacero možností, sme s nimi pracovať. Upozorňujeme, že ak máte klub, vždy sa vám podarí nájsť toho správneho človeka a toho správneho človeka na sezónu. Pre všetkých prehovor aj potreby mužstva, ktoré sa ukážu po prvých zápasoch. Budeme flexibilní,“ Dodal naatan na margo možných posíl z NHL, medzi ktoré padajú Martin Fehérváry, Erik Černák Adami Adam Ružička.


Fotogaléria

Miroslav Šatan.

Zdroj: TASR

Vo Fínsku je to prvýkrát, čo je 25-ročný nominant zaregistrovaný vo veku 24,44 rokov. Hoci sa v priebehu ôžampionátu môže zvýšiť, platí, že Slovensko vstúpi do MS s historicky najmladším kádrom. Ešte mladším, než vyslal vlani s vekovým priemerom 24,75 rokov a prívlastkom historicky najmladšej. Súčasnú strednú mieru tvoria predovšetkým traja tínedžeri – sedemnásťročný Adam Sýkora a osemnásťročný Šimon Nemec s Jurajom Slafkovským.

„ Nebolo našim zámerom dosiahnuť vlastný rekord. Generovanie svetelných a studených rámov ide samospádom a prirodzene. M vme v tom čase kopec mladých hráčov hladných po peschu. Verim, tak sa to ukáže na ich výkonoch na majstrovstvách sveta, » vysvetlil Satan.

Slovenská hokejová reprezentácia je na poslednom kempe pred odchodom do Fínska v tráve maximálne zelená. Bratislavský absolventský tréner Craiga Ramsayho má za sebou tri tréningy z najľudnatejšieho bratislavského štadióna Letska pri Elsinkách.

Po dvojdňovej úprave vo fínskej metropole vstúpia do svetového vpampáátu v piatok 13. mája od 15,20 SELČ proti Francúzsku. Následne budú povojnové boje potomkov proti Nemecku, Kanade, Švajčiarsku, Kazachstanu, Taliansku a Dánsku.


Chceš hokej; Vyhraj kameň, papier, nožnice:

Leave a Comment