Slovnaft Cup – finále: ŠK Slovan Bratislava – FC Spartak Trnava 13: 14 hod.

dnes 20:12
|

Futbalista FC Spartak Trnava triumfoval na Slovinskom pohári 2021/2022. Vo finálovom finále Slovinského pohára na Národnom futbalovom štadióne v Bratislave prehral SlK Slovan Bratislava po tom predchádzajúcom 2:1. Získali tretiu trofej v ére samostatnosti po rokoch 1998 a 2019.

Duel SlK Slovan – FC Spartak zostúpil ONLINE na ŠPORT.sk >>

Sloven sa ujal vedenia krátko po zmene zásluh Alena Mustafiča, Spartak však vzápätí vyrovnal po vlastnom góle Vernona de Marca. O výsledok v 114. rozhodol striedajúci Dyjan A, ktorý skóroval po hrúbke brankára Adriána Chovana.

SlK Slovan Bratislava – FC Spartak Trnava 13: 14 hod. (1:1, 0:0)

Goli: 50. Mustafič – 52. De Marco (vlastný), 114. Azevedo

:K: Mustafič, Barseghjan, Kankava, onaponjič, Abena – rtkrtel, Savvidis, Bukata, Tumma, Takáč, Grič, Čurma. Rozhodovali: Ziemba – Vorel, E. Weiss, 10 411 divikov

Zostavy a striedania:

Slovan: Chovan – Hrnčár, Kašia, Abena, De Marco – Kankava, Rabiu – Čavrič (10. Barseghjan), Mustafič (112. Holman), V. Weiss ml. (76. Πράσινος) – onaponjič (112. Zmrhal)

Trnava: Takáč – Bukata (90. + 1 Koštrna), Čurma, rtkrtel, Tumma, Mikovič (70. Kozak) – Grič, Savvidis (106. Azevedo), Procházka (119. Kóša), Yusuf (106. Iván) – Ristovski

Obaja rivali vstúpili do derby oduševnene, no úvod stretnutia chýbali gólové príležitosti. Spartak nevyužil priamy kop, ktorý mal k dispozícií po poruche Weissa v blízkosti šestnástky. Na opačnom konci sa podarilo dostať územia prebil Čavrič, v sklze však veľmi nešťastne padol az ihriska ho museli odniesť na nosidlách a tak zafixovaným krkom. Už v 10vr musel Slovan striedať, Čaiča nahradil Barsejan. Prvú strelu do priestoru troch chrdí vyslal De Marco po odrazenej lopte, s nedôrazným zakončením nemal Takáč ťažkosti. Strelecký najproduktívnejší tým fortunaligovej sezóny si meral sily s najpevnejšou obranou a podľa toho vyzeral aj obraz hry. Slovan sa snažil byť aktívnejší a tvoriť, ale narážal na prehustenú a konsolidovanú trnavskú obranu. Po polhodine hry sa pri rozohrávke nechal odzbrojiť Abena, Yusuf získal loptu a mieril na Chovana, no dostal sa z uhla. Všetky problémy s brankárovi Grey krížnou urobil narobil za ktorou sa Chovan musel riadne natiahnuť. Pred prestávkou sa nedotiahli “belasí” kombinačnú akciu vo finálnej fáze, preletel cez zestnástku bez adresáta. V prvom prípade si Grič nechal ujsť ďalšiu možnosť, keď v otvorenom priestore nespracoval loptu.

Kým v úvodnom dejstve sa márne čakalo na otvorenie skóre, na začiatku druhého polčasu padli veľmi rýchlo hneď dva góly. V 50. minúte operovali ‘szemia Weissa Hranici a Ristovskiho, ktorého prestrelil Mustafičov, veľa ľudí zastrelilo. Prešli slabé dve minúty a “andel” odpovedali. Mikovič na dva razy odcentroval z ľavého krídla, Bukata si nabehol a jeho hlavička skončila s prispením dotyku De Marca v sieti. Blesková paso pomohla obnoviť náboj duelu a najmä Bratislavčania chceli opäť dostať vedenie. Na tejto stránke môžete vidieť všetky chyby na kartách. Spartak sa nenechal “zblázniť”, vrátil sa k vyčkávacej taktike a pozorne bránil. V 76. minúte Slovan druhýkrát v zápase nútene striedal, Weiss mal k ae a vymenil ho Green. Po krátkej odmlke sa sposobil dym zo svetlíc na tribúnach, sa základný doas dohral bez rozhodujúceho zásahu.

Ukáž mi vopred a udri Slovana sa protiútoku vyrútil Spartak, Ristovski v spak spomalil a následná prihrávka pred bránku nenašla adresu. Chovan vyrazil strelu Yusufa z ostrého uhla. Z rohového kopu rozohrali Bratislavčania signál nakrátko, Rabiu poslal oblúčik do šestnástky, Kašia predĺžil loptu a Green v sľubnej pozcii hlavičkoval mimo. D predĺženie druhej časti zakombinovali čerstvenie Holman so Zmrhalom, takže druhého menovaného si poradil tak. Jeho náprotivok Chovan potom spravil osudnú chybu, keď mu vypadla nie príliš prudká strela Ivána, a striedajúcim trnavským hrdinom sa stal Azevedo, ktorý hlavičkou dorazil loptu do brány. Na konci Holman prestrelil v poslednej šanci Slovana na vyrovnanie.