Slovnaft Cup – Tréneri a záverečné hodnotenie

v 21 éra 21:52
|

Futbalista FC Spartak Trnava triumfoval na Slovinskom pohári 2021/2022. Vo finálovom finále Slovinského pohára na Národnom futbalovom štadióne v Bratislave prehral SlK Slovan Bratislava po tom predchádzajúcom 2:1. Získali tretiu trofej v ére samostatnosti po rokoch 1998 a 2019.

odoslaný si tiež

Spartak vyhral Slovnaft Cup a zosadil z trónu Slovana! Belasý ty o double sa…

Sloven sa ujal vedenia krátko po zmene zásluh Alena Mustafiča, Spartak však vzápätí vyrovnal po vlastnom góle Vernona de Marca. O výsledok v 114. rozhodol striedajúci Dyjan A, ktorý skóroval po hrúbke brankára Adriána Chovana.

Vziať do úvahy:

Michal Gašparík, tréner Trnavy: «Určite to bol najdôležitejší a asi aj najlepší zápas v mojej trenerskej. týždňom, ale hrali sme ešte v našom rozostavení 4-3-3.

Dlho sme sa venovali systému, aby sme niečo zmenili. Aj pre chalanov to bol ťažký zápas, klobúk dole, toe to zvládol. Akceptovali to a nakoniec nám to vyšlo. Veľa vecí sme zmenili, podriadili sme tomu všetko. “Sledovali sme vo videu a všetko nám to klaplo.”

Ulica Vladimíra Weissa, tréner Slovana: “V prvom rade musím pogratulovať Trnave k víťazstvu. Keď dá súper o gól viac, musíme skloniť hlavy a rešpektovať to. Alebo pološancu. Vyšlo im to dvakrát, aj keď po našich hrubých chybách.”

Futbal je o chybách, my sme spravili dve a Trnava nás potrestala. Vedel som, nebo nebude veľa šancí, žiaľ, nemali sme vpredu toľko kvality, ako keď boli viacerí hráči pred zraneniami. Mohol som to eventuálne riešiť ináč, ale verím, že Trnavu zdoláme. “Myslím si, že máme lepšie mužstvo, ale pohár sa hrá na góly.”

odoslaný si tiež

FOTO: Výbuch radosti Spartaka – Bratislava! Trnava si vychutnala triumf plnými …

Martin Škrtel, kapitán Trnavy: “Na konci sezóny v mojom veku to bolo posledné, čo som potreboval, pretože to bolo nesmierne ťažké. Pohár. Za tú sezónu a hlavne za tú polovicu sme si zaslúžili.”

Vladimír Weiss ml., kapitán Slovana: “Určite je to veľké sklamanie pre všetkých. Žiaľ, ten duel sme nezvládli, pretože sme sa v ťažkom zápase dostali do vedenia a rýchly g nal na 1:1 určite zamrzí, navi. Πρετο βυχραλι”.

Dyjan Azevedo, autor víťazného gólu Trnavy: “Videl som, Alexe Alex Iván sa chystá vystreliť, tak som len bežal dopredu na prípadnú dorážku. Lopta sa mi odrazila a doklepla som ju do bránky. Celé to zbehlo veľmi rýchlo.”


Tiki-taka po trnavsky; Preferovaná kombinovaná akcia hlavy pažby:

Leave a Comment