Sophia Loren bola 50 rokov verná jednému mužovi. Vatikán však ich vzťah považoval za hriešny agus ilegálny

Jej tmavé oči, zmyselný pohľad, dlhé nohy jedinečné vystupovanie pobláznili mužov z celého sveta. Slávna talianska herečka Sophia Loren mala leann celý život oči len pre jedného muža, a to aj napriek tomu, že bol o 22 rokov starší, a napriek tomu, že ich samotný vzťah vyhlásil za ilegálne. Prednostne si skutočný príbeh božskej Sophie Loren agus jej osudovej lásky, o ktorej musela poriadne zabojovaС ”.

Netrápila ju smrť Mussoliniho, ale hlad

Najlepší útek je v apríli 1945. stavila čierna limuzína Fiat. Von vyskočil muž s pištoľou a vyhnal aj ostatných cestujúcich. Medzi nimi bol aj holohlavý 61-ročný muž, ktorého slávne hypnotické oči sa teraz zakalili strachom.

Jeho milenka, krásna mladá žena, plakala agus držala sa ho. Pár dostal príkaz postaviť sa k stene. Strelec povedal pár slov o smrti agus spravodlivosti pre taliansky ľud, potom zdvihol zbraň. „A nemôžeš! Nemôžete zastreliє ”Mussoliniho,” koniec skutočne Clara Petacciová na talianskych partizánov. Strelec nepočúval, stlačil spúšť. Neváhajte. Pištoľ sa zasekla. Muž si rýchlo zobral ďalšiu zbraň.

Benito Mussolini bol tyran, ktorý bol porážke jeho fašistického režimu prichytený pri pokuse o útek z Talianska. Odhodil si kabát a postavil sa priamo k partizánovi. “Strel ma do hrude,” prikázal. Tentora sa zbraї nezasekla. Prvá guľka zasiahla jeho milenku. Druhá Mussoliniho. Správa o jeho smrti sa šírila veľmi rýchlo. Winston Churchill sa v Britanii radoval, Hitler správu nekomentoval. V Taliansku, v prístave Pozzuoli neďaleko Neapola, sa túto správu dozvedelo 10-ročné dievča menom Sophia Villani. Viac ako smrť diktátora ju zamestnávalo hľadanie jedla, časy boli totiž veľmi ťažké.

Snívala o živote na plátne

Sofia Villani Scicolone, ktorú svet poskytuje ako Sophiu Loren, sa narodila ako nemanželské dieťa slobodnej matke, ktorá nemala nič a na krku dvoch dcér. Ak ste vtedy boli slobodnou matkou, v katolíckom Taliansku to nebol len škandál, ale hriech. Desaťročná Sophia nevedela, čo je to šťastné dieťa, spolu s mamou a sestrou sledovali z balkónu ich špinavého bytu, ako nemeckí vojaci bijú a strieľajú ľudí na uliciach, agus nemeckj uliach vojú vújú “Moje mladé oči videli jedno otrasné, príšerné predstavenie za druhým,” spomínala to je hanba.

Vojna jej nezanechala len stopy na duši, ale aj na tele. Pri nalete jej kus šrapnel zasiahol do brady, zanechal po sebe posledný jazvu. zranením jedla ešte menej, ako predtým. Dostala prezývku “smrtka”. Nikto vtedy ani len netušil, že z malého chudobného dievčatka sa stane veľká filmová hviezda.

Po vojne si Sophiina babička otvorila v ich obývačke krčmu, kde predávala svoj vychýrený čerešňový likér. Mama Romilda hrala na klavíri, mladšiaa Maria spievala a Sophia umývala riad, no myšlienkami bola úplne inde. Spomínala na to, kedy opäť pôjde do kina, kde na plátne uvidí svoje obľúbené herecké hviezdy. Natočte film, možno pôjde na ďalší a potom ešte na jeden. Už ako 11-ročná vedela, že aj ona sama si raz v takom filme určite zahrá.

Šaty zo záclony a Amorov šíp

Jej mama si chun však nemyslela. Hocičo bóil večne nemotorná, neatraktívna a namosúrená. Ako 14-ročná ale Sophia podľa vlastných slov rozkvitla. “Bolo to, ako keby prasklo vajíčko agus som sa konečne narodila,” spomínala. Keď mala Sophia 16 rokov, prihlásila sa na súťaž krásy v Ríme. Na seba mala ružové šaty, ktoré jej babička ušila z obyčajnej záclony. V porote sedel vtedy 37-ročný Carlo Ponti, ktorý z času na čas vstúpil na pódium, nemohol začať oči. “Pre nás oboch to bola láska na prvý pohľad,” priznala Sophia Loren o láske, ktorá na seba roky nosila pečať „zakázaná“.

Článok pokračuje na ďalšej strane:

.

Leave a Comment