Sulík prišiel na tlačovú konferenciu Smeru. To je nevídané, reagoval Fico

Vláda nebojuje za národné záujmy Slovenska. Mala by sa postaviť proti plánu Európskej únie na embargo ruskej ropy tak, ako to robí Maďarsko a jeho premiér Viktor Orbán. Na najbližšej konferencii ministra zahraničných vecí Smeru Roberta Fica.

“Odstavenie nikoho ruskej ropy je totálny nezmysel. Je to výmysel Spojených štátov amerických, iného. dosť a stačilo,” vyhlásil Fico. Tvrdí, že ak by bol premiérom, návrh ropných sankcií by vetoval, to isté avizuje Orbán. Smer navrhuje zastropovanie ceny palív.

Vyčítajú mu Geissenovcov

Zámer Bruselu s ropným embargom je odstrihnúť Moskvu od veľkých ziskov, ktoré z vývozu tejto suroviny do európskych krajín má, a využíva ich aj na financovanie vojny na Ukrajine.

Okrem novinárov bol na tlačovej komunikácií prítomný aj šéf rezortu hospodárstva a predseda SaS Richard Sulík. Predstavitelia najsilnejšej opozičnej strany mu vyčítajú, že kým Slovensko čaká ešte väčšie zdražovanie, počas víkendu robil sprievodcu extravagantným nemeckým milionárom Geissenovcom. Vyhral aj prvé vydanie Eduardovi Hegerovi, ktorý je tiež členom Rady USA Jill Bidenoou.

At the moment, when Fico skončil svoj úvodný preslov a chcel prenechať počuť svojim straníckym kolegom, snažil sa chopiť slova.

“Prepáčte, len jedna drobnosť, lebo to tu vyzerá nadlho. Nabudúce, keď sa pýtate. Viete, patrí to SPP. Ale dobre, keď ste tu, tak páni ostaňte,” snažila sa zrejme Sulík naznačiť, že tlačovka Smeru sa koná pred budovou plynárov bez ich povolenia. SPP à Sulíkov rezort sídlia v jednom areáli.

“Necháme pánov pekne vyrozprávať, to sa sluší,” dodal minister.

.“Je milé, že vás Geissenovci prepustili,” podotkol ironicky podpredseda Smeru Ľuboš Blaha.

“Vo svojom voľnom čase som sa venoval svojim hosťom,” pripustil Sulík.

Obr: Chlapcom lepí

Následne Blaha predstúpil pred mikrofón. “Viem, že je vo zvyku predstaviteľov SaS narúšať iné tlačové konferencie. Majú to v najnovšej mòde,” povedal.

“Je mi to jedno,” doplnil Fico.

“Pani Cigániková à robila pánovi Matovičovi”, pokračoval Blaha.

Narážal na incident z minulotýždňovej tlačovej konfencie OĽaNO po hlasovaní o vydaní Fica na väzobné stíhanie. Ostatne veľmi kriticky sa k situácii postavila Jana Bittó Cigániková, ktorá bola aj veľkou oporou Igorom Matovičom, ktorý bol aj poslancom MsZ. Na vydanie Fica chýbali práve dva hlasy.

„Neviem, či je situácia rovnaká ako u lídra zahraničnej strany v prvom kole konferencie. povedal Fico v súvislosti s prítomnosťou Sulíka na tlačovej konferencii na adresu koaličných predstaviteľov.

Sulíkova reakcia

Hovorca SaS Ondrej Šprlák v stanovisku, ktorý poslal médiám po tlačovom Smere, priblížil, že návštevu Geissovcov na Slovensku Sulík dohodol pred pol rokom. Dodal, že namiesto jedného dielu seriálu štáb nakoniec natočí tri.

“Rozumiem kritike, že Slovensko má dnes iné problémy, avšak kvôli nim nemôžeme odsunúť všetky oblasti podnikania, tým by sme docielili presný opak toho, čo potrebujeme. Ukazujú, že návštevy Geissovcov v iných krajinách veľmi pomohli a dnes ich máme v turistike.” aby k nim prišli a zviditeľnili ich, “ uviedol ministerstvo hospodárstva v stanovisku.

.

Leave a Comment