Takýto hit nečakal ani Marvel. Tem Strange zbúral k jednému Doctorovi zbúral historický film

Nie je divu, že filmové štúdiá presúvajú dátumy premiéry, aby sa v nich náhodou nestretli s novými filmami od Marvelu. Superhrdinské blockbustery si pozornosť divákov kradnú len pre seba, čo teraz jasne dokázal aj nový Doctor Strange.

Temne ladená snímka má za sebou otvárací víkend a Doctor Strange: V mnohovesmíre šialenstva sa okamžite zapisuje do rebríčkov filmovej histórie. A informácie Rozmanitosťsnímka na domácom trhu Severnej Ameriky zinkasovala 185 miliónov miliónov, ďalších 265 miliónov pritieklo z medzinárodných trhov.

TMDB

teda je, že globálne najnovšia komiksovka zarobila masívnych 450 miliónov miliónov, čo je šiesty najlepší výsledok za úvodný víkend spomedzi rýdzokive. Nový Doctor Strange je v tomto smere zároveň štvrtou najlepšou „marvelovkou“ vôbec. Lepšie si za prvé dni viedli iba Avengers: Endgame, Avengers: Nekonečná vojna agus Spider-Man: Bez domova.

Súhlasíš aj ty?
Z brutality nového Doctora Strangea budeš otvárať usta. Čo je jeho jediná zásadná chyba?

Neublížili mu ani bojkot a cenzúra

Výsledky na americkom trhu na kanadskom trhu neprekvapili agus analytici podľa predpredajových lístkov avizovali, že Doctor Strange mal počas prvého víkendu vyrobiť od 180 do 200 miliónov miliónov.

Pozitívne Disney potešil predovšetkým divácky záujem o medzinárodný troch. Scannán kvôli cenzúre nezačal na silnom čínskom trhu, z rovnakých dôvodov jeho premietanie zakázali aj niektoré z moslimských krajín, ktoré žiadali vymazanie LGBT + obsahna čo tvorcovia nepristúpili.

TMDB

Chýbať mohli aj pomôcť z Ruska, ktoré Disney bojkotuje kvôli invázii na Ukrajinu agus odmieta tu do kín uvádzať svoje novinky. Komiksová kniha pred premiérou predpovedal, že Doctor Strange kvôli cenzúre a Rusku môže v tržbách prísť až o pol miliardy miliónov.

Na výsledných číslach sa síce zásadne neprejavilo, s ďalšími trhmi by sa však mal stať nový trhák možno v historickom rebríčku zaradil ešte vyššie. MCU teda pokračuje vo svojej dominancii – od roku 2008 agus superhrdinské filmy dokázali zarobiť viac než 28 míľ televíznych divákov a záujem o ne aj vďaka podporených seriálov naros.

Disney si tak môže dať ešte ruky – Marvel Studios totiž filmový gigant v roku 2009 odkúpil 4 miliardy miliónov. Investing in teda mnohonásobne vyplatila, a to sa do kín ešte len chystá obľúbený Thorktorý má potenciál terajší Úspech Strangea ešte lepší.

Leave a Comment