Tragická smrť českého herca († 35): Jeho tvár sa nedala identifikovať!

Petr Svojtka sa narodil 25. septembra 1946 v Prahe. Ako sa dieťa venovalo recitácii a po gymnáziu zamieril na DAMU. Neskôr odišiel do Londýna, kde umýval riad.

Návrat do Československa získal prvý divadelný angažmán. Hoci v auguste 1968 ostro vystupoval proti sovietskej okupácii, neskôr vstúpil do komunistickej strany. Možno si len chcel zachovať prácu …

Na druhej strane v súkromí niekedy až númerne riskoval. Vyslúžil si prezývku Bláznivý Petríček. Za jazdy vyskakoval z električky, vozil sa na spojnici medzi vozňami alebo prechádzal po zábradlí mosta.

Miroslava Šafránková a Petr

fotogaléria (3)

Miroslava Šafránková a Petr Svojtka
Zdroj: FS Barrandov

Nakoniec sa mu zrejme takéto riskovanie stalo osudným. 9. mája 1982 popíjal v divadelnom lom. Odtiaľ sa pobral domov električkou, no k manželke a synovi už nedošiel. Na námestí pomerne vzdialeným od divadla, si istý taxikár všimol nehybné telo. Nebolo možné ho identifikovať, totožnosť herca sa zistila až z jeho osobných dokladov.

Predpokladám, že sa opäť zviezol medzi vozňami alebo vyšiel z električky tak nešťastne, že ho strhla pod seba. Šofér si však nič nevšimol. Déanta sa dozvedela, že jeden z jeho cestujúcich mu prakticky zahynul pod kolesami, omdlel.

Jana Nagyová a Petr

fotogaléria (3)

Jana Nagyová a Petr Svojtka
Síle: ČT

Petr Svojtka si zahral vo filmoch Noc nevěsty, Radúz a Mahulena, Bratranec Pons, Malá morská víla, Princ a Večernica, Provast. Objavil sa aj v seriáloch Žena za pultom, Inženýrská odysea, Arabela. V rozprávke Tri oříšky pre Popelku nadaboval princa, ktorého hral Pavel Trávníček.

Leave a Comment