VIDEO: Ak “Slovinčan Simeone” volá Slovan

dnes 08:20
|

Nazvali ho Diego Simeone. Pomáhal si vybrať videá, vrátane rýchlej bitky Frankfurtu proti Barcelone. A tyž prezradil, prio pripravil pre kabínu pred súbojom so Slovanom. Tréneri Michalovi Gašparíkovi ml. sa podarilo pretaviť mravenčiu prácu v príprave na úspešný výsledok a zaslúžene mohol tak Spartakom Trnava ovládnuť Slovnaft Cup.

odoslaný si tiež

Spartak vyhral Slovnaft Cup a zosadil z trónu Slovana! Belasý ty o double sa…

Počas druhej májovej nedele prišlo na Národnom futbalovom štadióne v Bratislave k veľkému pohárovému vyvrcholeniu, keď sa o víťazstvo vo finále 53. ročníka Slovenského pohára (Slovvalift cup n.

Najslávnejšie futbalové derby v našej krajine dospelo až do predĺženia, a keď sa už všetkým prítomným zdalo, že o majiteľovi trofeje rozhodne dramatický penaltový rozstrel, tak v 114. rýchlo prišla, štipľavá strela Alexa Ivána, osudový kiks brankára Adriána Chovana a Azevedoma. dorazená lopta do odkrytej brány.

Slovan sa ešte stihol nadýchnuť k záverečnému náporu, aby zápas aspoň do jedenástok, no Spartak si už nenechal vytrhnúť pohár z rúk.

odoslaný si tiež

FOTO: Výbuch radosti Spartaka – Bratislava! Trnava si vychutnala triumf plnými …

Hlavný διαιτητής Peter Ziemba fúkol do píšťalky a na červeno-čiernej „strane vypukli obrovské ovovce. Trnava ovládla po siedmykrát v histórii najstaršiu pohárovú súťaž na Slovensku a dostala sa na celkové druhé miesto pred Interom Bratislava (6). Obrovskú zásluhu na peschu nesie tréner Michal Gašparík ml.ktorý, ako povedal médiám po stretnutí, podriadil prípravu na finále so Slovanom naozaj všetko.


Fotogaléria

Michal Gašparík, FC Spartak Trnava

Zdroj: TASR

Inšpirácia Tottenham, Atléticom a Oslovil aj Frankfurt

Viackrát zopakoval, áe najväčšiemu súboju podriadil úplne všetko. Hráči sa v posledných úsekoch prezentovali ofenzívnou formou 4-3-3 a „belasch“ napokon úplne chýbala vopred určená vedecká obrana 5-4-1.

„Určite to bol práveí, ale aj najdôležitejší zápas v kariére. Išlo sa do predeniaia penalta. Hráte skrátka na Slovane ako mužstvo, ktoré je najlepšie v lige! Preto bolo potrebné sa na neho nachystať tak, aby sme eliminovali jeho kvalitu, » rozhovoril sa Michal Gašparík, kto prezradil, nae na bitku tak Slovan pripravoval mužstvo dva týždne.

„Mali sme tu zápas pred týždňom, kde sme hrali systém 4-3-3, ale už týždeň sme sa predtým venovali inému systému a zmenili tak veľa vecí. Neostávalo nám nič iné, pretože Slovanu sme predtým nedali ani gól.

Mali sme jednu remizu a dve prehry. Z tohto pohľadu to bol ťažký zápas. Bolo to náročné aj pre chalanov, pretože mali veľa informácií a veľa videí. Akceptovali to a nakoniec to vyšlo », pokračoval tréner Spartaka, ktorý preciznej príprave podriadil veľa a dokonca neváhal osloviť aj nemecký Frankfurt.


Fotogaléria

Barcelona – Eintracht Frankfurt

Zdroj: Reuters

Gašparíkovou špiráciou bolo nedávne vyradenie FC Barcelona Eintrachtom v Európskej lige. „Mali sme veľmi veľa videí a čakal som, či ich hráči budú akceptovať a vstrebávať. Dokonca môžem povedať, že sme kontaktovali Frankfurt, aby sme poskytli taktickú kameru zo zápasu proti Barcelone, ​​» odhaliť.

Mali sme len zápas, ktorý bol natáčaný pre divákov, len sme potrebovali každý jeden detail, aby sme pripravili čo najlepšie. Nakoniec všetko klaplo.

Saažko vysvetľuje, prečo nehral Kristián Koštrna, ktorý sa odohral celú sezónu … Ale plán bol taký a bol úspešný, “pochvaľoval si Michal Gašparík, ktorého najskôr možno označili tak od niektorých si vyslúžil prezývku „Simeone“.

Argentínsky kormidelník anipanielskeho Atlética Madrid je totiž známy aj svojím tmavým odevom.

„Je to možné, pretože sme mali videá aj zo zapasov Atlética Madrid. Chystali sme na taký obranný systém a môžem povedať, že sme čerpali z Frankfurtu, Tottehamu a Atlética. Oni to hrávajú trochu inak ako my, ale bol som aj oblečený celý v čiernom, tak to bude asi tým, » zasmial sa.


Fotogaléria

tréner Atlética Madrid Diego Simeone

Zdroj: SITA / AP

Nebolo potrebovalo motiváciu. Zameral sa na emócie

Michal Gašparík sa v príprave na finále nezameral len na taktickú stránku, ale celý plán to dotiahol do dokonalosti. Mužstvu totiž prišlo pred zápasom veľmi nečakané prekvapenie. Hráči Spartaka po zápase hovorili, že poniektorým naskočili až zimomriavky.

„Oslovili sme všetky manželky a priateľky hráčov, ktoré im vo videu popriali pred finále. Bolo to veľmi pekné, pretože to bolo pre hráčov prekvapenie. Nebolo to hecujúce », upozornil, „pred derby a finále niečo také nepotrebujete. Práveže sme sa snažili brzdiť. “Vedeli sme, Petere Peter Ziemba je rozhodca, ktorý po každom šiestom zlome ukáže žltú kartu.”


Fotogaléria

SlK Slovan Bratislava – FC Spartak Trnava

Zdroj: SITA

„Dal ich najviac. Asi 103 v 17 alebo 18 zápasoch, čiže sme pracovali na tom, aby sa to nestalo, čo doma, keď bolo viac zákrokov na Vlada Weissa ml. a smrdelo to už červenou kartou. Chceli sme si nastaviť mantinely, aby sme mali celú emóciu pod kontrolou. Nie je to ľahké, no hráči to zvládli », potešil sa Michal Gašparík, ktorý svojim zverencom teraz dopraje zaslúženú oslavu. A to napriek tomu, voe vo Fortuna lige majú stále šancu zabojovať o pozíciu vicemajstra.

Aktuálny úsek MFK Ružomberok sa naťahuje na dva úseky pred sezónou tri telo. “Oslavy budú a musia byť” zdôraznil Michal Gašparík hlasom, akoby to malo byť príkazom. „Vyhráte na Slovane, jeho ótadióne, pričom ste mu doteraz nedali ani gól. A v tomto stretnutí hneď dva, ktoré vám priniesli pohár, takže oslavy budú. Samozrejme, je tu ešte liga, ale jeden alebo dva dni nás to nezaujíma, » usmial sa.

„Aj keď som bol moslim, bál som sa o svoje miesto a neurobíme, najviac zo všetkého ružomberské laufe ‘av spoločnom zápase sme remizovali. Potrebovali sme ho vyhrať. Pravdepodne mu budeme gratulovať k druhému miestu, no pre nás sa tým nič nemení, » myslím si 40-ročný trnavský rodák.


Fotogaléria

Slovan – Spartak

Zdroj: TASR

(Ne) Trnavský kapán Škrtel do budúcnosti otázny

Jedným zo základných kameňov trnavského pespechu v nedeľňajšom finále bol aj Martin Škrtel. Bývalý kapát sln slovenskej represácie si v nedeľu splnil vletky a hoci sa necítil byť úplne stopercentne v poriadku, tak pre pevnú defenzívu Spartaka zohral zásadnú úlohu.

“Film, ktorý sa o ňom točí, bude mať výborný ‘happy end’ – zisk pohára – jeo je super a všetci si to pozriem,” povedal Michal Gašparík na 37-ročnom Handlovčanovi, „Pre nás bola kľúčovou postavou. Teraz už trénuje menej, ale chcel ťsť do zápasu. Po uhlopriečke Martiny Bukatu mi povedala, že ju to veľmi trápilo, že sme nevideli rozvod so Sebastianom Kóšu, no nakoniec mi to s bolesťou nerobilo ».

“Len hovorím a mám dosť zdravia, budem mať tri sezóny a čaká ma veľa trofejí,” skonštatoval s už smutnejším tónom v hlase trénera Trnavy.


Fotogaléria

Michal Gašparík a Martin Škrtel, FC Spartak Trnava

Zdroj: TASR

«Sme sa dohodnúť, keď budeme môcť hrať a nebude ho to obmedzovať v bežnom živote, tak vieme ísť nižšie s trenningovými jednotkami, aby mohol pokračovať ďalej,» uviedol Michal Gašparík, ktorý tiež preszradil, prečo viedol Trnavu do zápasu proti Slovanu s kapitánskou páskou na ramene Martina Škrtela, aj keď bol na ihrisku Martina Mikoviča.

„Určite by som to neurobil tak, že by som to len tak zobral Trnavčanovi. Zavolal som si hráčov a opýtal sa ich, že by súhlasili s mojou myšlienkou. Máme u nás jasné pravidlo, nie na rukáve ju budú mať Trnavčania. V priebehu niekoľkých sekúnd sa s t nemm nemám problém a súhlasili, » vysvetlil na záver Michal Gašparík.


Leave a Comment