VIDEO Dôvera sa sťažuje na šikanu od štátu: Avizuje právne kroky

“Predstavitelia štátu sa týkajú hľadať problémy Slovenska tým, že riešia starú vec sa Dôvery,” uviedol jej šéf Martin Kultan. Ide podľa neho o cielenú škandalizáciu. Činnosť UDZS, ktorá je jediným zdrojom pôsobenia v minulosti, je nielen aktívna, ale aj do budúcnosti.

VIDEO Dôvera považuje konanie Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou za šikanózne

Petra Kubinu, ktorý je aj poslancom MsZ, má dlhoročnú povesť dravca. ZP Dôvera blízko tak svojím akcionárom, investorskou skupinou Penta, pripravuje viacero právnych krokov. ÚDZS sa podľa poisťovne mohol dopustiť ohrozenia daňového tajomstva tým, že zverejnil závery z kontroly účtovníctva poisťovne v čase, keď daňové konanie nie je právoplatne uzavreté. Právne kroky chce poisťovňa voči úradu podniknúť aj v súvislosti s nevydaním súhlasu na vymenovanie Martina Kultanu za člena predstavenstva Dôvery. Zo strany ÚDZS mohlo podľa nej dôjsť k zneužitiu právomoci.

Dôvera reagovala aj na preverovanie účtovníctva

Dôvera reagovala aj na preverovanie jej účtovníctva. Polícia v piatok zaútočila na demonštráciu a zadržala stovky demonštrantov. Potvrdil à Michal Slivka z Prezídia Policajného zboru, upozornil na portál Aktuality.sk.

„Špecializovaným tým Gorila je vedené trestné konanie pre možné podozrenie z protiprávneho konania osôb v postavení štatutárnych orgánov (predseda predstavenstva), členov predstavenstva, účtovníkov, núčtovníkov, audítut. Priblížil Slivka. Bližšie sa však vyskytujúcim procesným úkonom nie je podľa jeho slov možné vyjadrovať.

Na fungovanie Dôvery poukazuje aj ÚDZS v spomínanej správe o činnosti za minulý rok. Očakáva sa, že Upozornenie, ktorý je ďalším najväčším operačným systémom v rozpočte na roky 2010 až 2020, získa 700 miliónov eur. Tvrdí tiež, že zdravotná poisťovňa má nadhodnotený poistný kmeň. Úrad informoval, že čaká na konečný výsledok kontroly Finančnej správy SR začatej v júni 2020. Dôvera argumentuje, že správnosť jej postupu v prípade ohodnotenia poistného kmeňa v minulosti vybraného poistného kmeňa, že správnosť jej postupu v prípade ohodnotenia poistného kmeňa v minulosti správy pohľadnica s viničom v tvare V

Leave a Comment