VIDEO: Harabin sa na Slavíne dostal do potýčok s aktivistami

Štefan Harabin je bývalý politický aktivista na Slavíne a jeden z najaktívnejších aktivistov iniciatívy Mier Ukrajine.

Zdieľať

Uložiť
Uložené

Zdieľať
Zdieľať článok

Na bratislavskom Slavíne, kde dnes prebieha viacero organizovaných akcií pri príležitosti 9. mája, ktorý v Ruskej federácii symbolizuje Deň víťazstva nad fašizmom, sa aktivisti poukazujú na ruskú agresiu na Ukrajine dostali Šfačky so Harb.

V prípade Slavína je len málo ľudí aktívnych aktivistov v iniciatíve Miera Ukrajine, ktorá je členom miestnej samosprávy „9. máj – Deň obetí rašizmu (ruského fašizmu) “, na miesto dorazili aj desiatky podporovateľov Ruska.

V jednej chvíli sa priamo k pamätníku pokúsil odniesť kvety Štefan Harabin, ktorý je známy svojimi proruskými a protisystémovými postojmi, avšak k Slavínu ho aktivisti odmietali pustiť. S jedným z nich sa dostal do potýčok, keď Harabinovi nastavil hruď a zablokoval mu cestu, čo bývalého sudcu a politika značne vyviedla z miery. Video z incidentu od Slávky Henčekovej, s pomocou Jána Benčíka.

“Zoberte ho. Ty fašista jeden, vypadni,” hromžil na aktivistu Harabina, ale nepodarilo sa mu to. “Ja idem dať kvety na oslobodenie, ty fašista,” ďalej. “Počúvajte, bráni mi v osobnej slobode,” obrátil sa na policajta, ktorý mu odvetil, že Slavín majú aktivisti rezervovaný, a tak musím počítať s tým, že sa im Harabinova prítomnosť nepáči.

Slavínski aktivisti od 8.00 h Maratónsky vicemajster k ruskej agresii poslušnosti na Ukrajine, čo nie je jediný dôvod ruských pretekov. „Je to neuveriteľné. Pokojne, len sme tam stáli a za nami čítali mená, dátumy narodenia a úmrtia tých, ktorí prišli o život len ​​čerca, že sa tak Voloďa a jeho banda rozhodli, “ Situácia v Henčekovej je status quo.

Podľa Henčekovej na nich počas čítania mien obetí mávali sovietskymi vlajkami, stužkami s písmenami Z a kričali, že sú fašisti. “To najhoršie, čo som počula, bolo skandovanie jedného starého pána, ktorý kričal, málo, málo ‘. Že ich umrelo ešte málo,” usavrela.

Upozorniť na chybu.
Ak si nedostatok v článku alebo máte pripomienky, daj nám vedieť.
Náhľadový obrázok: Facebook / Slávka Henčeková / Reprofoto

Leave a Comment