VIDEO: Pomohol námorníkovi Škrtelovi. Mikovič opäť perlil

dnes o 16:00
|

Patrí medzi najskúsenejších hráčov Spartaka Trnava a kabína „červeno-čiernych“ je dnes ťažké si predstaviť bez neho. Krátkodobú obranu Martina Mikoviča má na svedomí klubový klub „Malého Ríma“, ktorý je rodákom z Trnavy, no so Spartakom nikto veľkú trofej nezískal. Až do nedeľňajšieho finále Slovnaft Cupu.

odoslaný si tiež

Spartak vyhral Slovnaft Cup a zosadil z trónu Slovana! Belasý ty o double sa…

Vo februári 2017 bol povýšený na kariéru vo vaskúšať vôskobenie v zahraničí, ke Term sa stal hráčom poľskej Termalice Nieciecza, takže nebol pri majstrovskom Titul Spartaka zo sezýhýhkr. Το Nebol ani pri dramatickom víťazstve “andelov” v Slovnaft Cupe v roku 2019, το بازی θα είναι το dramatickom vyvrcholení και το súboji s MŠK Žilina na pôde Nitry.


Fotogaléria

Martin Bukata (druhý z práva) a Martin Mikovič (v práve) oslavujú gól na 1:1

Zdroj: fcspartaktrnava.com / Lukáš Grinaj

Keby mohol, tak by si na Bukatu postavil 50 eur

Do Trnavy sa Martin Mikovič Vrátil sa v auguste 2020, nuž a dnes je konečne už aj jeho meno vyryté na víťaznom pohári pre Spartak. “E som nikdy nič nevyhral, ​​tak ani neviem ako sa mám tešiť,” rozhovoril sa po víťaznom finále Slovnaft Cupu proti Slovanu Bratislava 31-ročný trnavský zadák.

odoslaný si tiež

ΒΙΝΤΕΟ: rtkrtel poslal Čavriča do nemocnice. Weiss: Pred týmto Martinovi…

„Chlapci, ktorým sa to už podarilo, tak mi poradia. Sú to krásne pocity vyhrať na Slovane, ale už dávnejšie som tvrdil, že zápas na tomto štadióne môže byť našou výhodou a ešte viac. Aj sa to potvrdilo. Chlapci 120li 120 minút kr na krv ‘. Bojovali sme za našu rodinu, polovičky, kamarátov u fanúšikov. Čerešnička je na svete. Pohár je náš,“ skonštatoval Mikovič, ktorý sa výrazne výrazne podpísal pod úspešný výsledok v 52. Bukat keď centroval Martinovi Marcovi pred bránu a hlavou ako prispením teču Vernona De vyrovnávala na.

«Cez týždeň sme to cvičili a hovoril som‚ Bukymu ‘, že dá gól, » smial sa Mikovič, „Keby som nemal zakázané stávkovať, tak by som dal na neho, ako strelca, 50 €. Nakoniec to vyšlo tak, nejaký som sa nacentroval a on to tam dorazil. Klobúk dolu pred ním, pretože to nebol ani jeho príspevok. Hráva úplne niekde inde a zvládol to ».

Diego Simeone má na tom veľký podiel

Prvá špeciálna taktika bola jedným z kľúčových faktorov, ktoré rozhodli v prospech Spartaka. Tréner Michal Gašparík pripravil v sobotu zápas so Slovanom celé dva týždne a vďaka obrannému rozostaveniu 5-4-1 s rýchlymi protiútokmi nakoniec oslavovali v Bratislave Tr.

“Pochettino a dnes Diego Simeone na najväčšom pódiu,” uškrnul sa Mikovič, „Pretože, naozaj, ako nás pripravuje na súpera, aké máme video analýzy, ako sledujeme aj veľké mužstvá, že v akom systéme hrajú, tak nás na to celý čas pripravoval. Klobúk dolu pred celým realizačným tým, ako viem súperovi a ako robia celý futbal ».

odoslaný si tiež

ΒΙΝΤΕΟ: Hráčom spôsobil zimomriavky a oslovil aj Frankfurt. Ako “slovinčina…

Mikovič zčroveň prezradil, pred zápasom so Slovanom mal slzy v očiach. Poslali sme množstvo emotívnych videí, ktoré sú veľmi blízke trénerskému štábu Gašparíkom č. „‚ Zbúchali ‘na nás takú vec, že ​​naše priateľky a ženy s deťmi poslali videá, ako nám drží palce pred finále. Pustili n tom to pred zápasom a veľmi nás to nabudilo. Nikto alebo tom nevedel. Asi len realizačný tým. Boli sme z toho prevapení. Fakt im to vyšlo, » uznal.


Fotogaléria

Azevedo a Martin Škrtel po víťaznom góle

Zdroj: futbalsfz.sk

Rtkrtel to doklepol ako správny námorník

Zaujímavosťou v zápase bol tiež fakt, celé mužstvo priviedol na ávnik Martin Škrtel a nie už tradične Mikovič. Ako povedal rodák po zápase, nevadilo by mu ani, keby bol jeho hviezdny rukáv celú celú pásku na sezónu.

«Zaslúži si to, lebo je to legenda. Ja som mu to dotiahol pred prístav a on to už len tak ako námorník doklepol, » rozosmial Mikovič všetkých prítomných jeho typickým humorom, „Ale, dobre, zaslúžim si to, pretože sa aj vrátil. Aj v kabíne nám rozdáva radosť a je to neskutočný človek. »

odoslaný si tiež

Pre Martina rtekrtela v Spartaku bola trofej Slovnaft Cupu prvá a posledná;

„Počas týždňa prišiel za mnou a Romanom Procházkom tréner Gašparík a opýtal sa, by bol problém, že by bol na veľký zápas kapitánom Maťo Škrtel. V sombec som s tým nemal problém. Ani, keby bol kapitánom celú sezónu. Zobral si pásku, získal trofej a zapísal sa zlatými písmenami do trnavského futbalu. U p sa približuje ku mne, ku legende, » povedal dobre naladený Mikovič.

Cez Blatné, cez Kaplnu. Domov môže prísť hocikedy

Krátko nato hovi na lavičke Spartaka to bolo cítiť už pred ním, vypukol na trnavskej tribe a medzi hráčmi obrovský ošiaľ. Po konferencii tréner Michal Gašparík poznamenal, že ne Trnava edenoducho oslavovať bude a futbal p najde na jeden alebo dva dni do úzadia.

Oficiálny zbor potvrdil Martin Mikovič. Podľa jeho slov čakala na oslavujúceho autobusa hráčov Trnavy poriadne dlhá cesta. Odtiaľ z hlavného miesta do „malého Ríma“ do vzdialenosti viac ako 50 km.


Fotogaléria

Martin Mikovič, FC Spartak Trnava

Zdroj: ŠPORT.sk

„Je to krátko, ale môžeme si dať trochu obchádzku. Zastavíme hneď na prvej pumpe, potom zastavíme v Senci, pôjdeme po starej ceste cez Blatné, cez Kaplnu a domov môžeme hocikedy. Dnes máme dovolené, » vtipkoval Mikovič.

„Už som hovoril, íe musíme niečo zorganizovať. Taketo spontánne akcie sú najlepšie. Áaká nás síce v sobotu zápas, no verím, že si to budeme môcť trochu užiť. Bola to naozaj náročná sezóna, sústredili sme sa aj na pohár a dopadlo to krásne, » dodal ostrieľaný obranca, ktorý má na konte už takmer 250 zápasov v červeno-čiernom šate.


Leave a Comment