Víťazstvo bude naše ako v roku 1945

Moskva 8. mája (TASR) – Ruský prezident Vladimir Putin v.víťazstvo bude naše tak, ako to bolo v roku 1945“.

Putin Kremak Uviedol Putina v telegramoch adresovaných najvyššiemu predstaviteľovi Doneckej a Luhanskej ľudovej republiky na východe Ukrajiny, ktoré Rusko vo februári uznalo za samostatné štáty, ženaši vojaci bojujú bok po boku, tak ako ich predkovia, za oslobodenie svojej rodnej zeme“od nacistov, vyjadril presvedčenie, že rovnako ako v roku 1945”bude víťazstvo naše“.

V súčasnosti je našou spoločnou povinnosťou nepustiť sa k návratu nacizmu, ktorý priniesol toľko utrpenia ľudu z rôznych krajín. Je potrebné uchovať a predať našim potomkom pravdu o udalostiach vojnových rokov a spoločných duchovných hodnotách a tradíciách bratského priateľstva,„Cituje Kremeľ slová Putina.

Ruský prezident zároveň podľa agentúry AFP vyjadril nádej, že nová generácia budú hodné pamiatky svojich otcov a starých otcov.

Nanešťastie dnes nacizmus opäť dvíha hlavu a pokúša sa presadiť svoje barbarské a neľudské zvyklosti. Našou svätou povinnosťou je potvrdiť ideologickým nástupcom tých, ktorí boli porazení vo veľkej vlasteneckej vojne, aby sa pomstil,„Citeje Kremeľ Putina, ktorý v nedeľu zároveň zablahoželal ku Dňu víťazstva aj veteránom druhej svetovej vojny.

Arcibiskupom je aj prezident Vladimir Putin.
Foto: TASR / AP

Najvyšší predstaviteľ Kremľa pritom podľa AFP obyvateľom Ukrajiny zaželal spravodlivú a mierovú budúcnosť.

Rusko Nazýva inváziu na Ukrajinu špeciálnou vojenskou operáciou, ktorej cieľom je odzbrojiť Ukrajinu a zbaviť ju.”nacistov„Vzhľadom na dlhotrvajúci nacionalizmus nie je Spojeným štátom dovolené presťahovať sa do Moskvy.

Deň víťazstva – Rusku sa oslavuje 9. mája – je raz z posledných udalostí Ruska, počas ktorej si jeho obyvatelia pripomínajú hlavnú obeť, ktorú Sovietsky zväz priniesol voj naciustické Tá je v Rusku známa ako veľká vlastenecká vojna, pripomína Reuters.

.

Leave a Comment