Vo finále triumfoval Alcaraz, Zverevov nedal šancu

v 20. éry 20:04
|

Španielsky tenista Carlos Alcaraz nastúpi na turnaji ATP Masters 1000 proti Madridu. Nemca Alexandra Zvereva zvíťazila vo finále 6:3, 6:1, ak by turnajové tretie miesto patrilo Nemcom. Iba devätnásťročný anipaniel získal piatu trofej na ATP Tour, druhú z tournajov Masters. Prvý apríl v Miami.

Alcaraz predil svoju šnúru víťazstiev proti hráčom elitnej svetovej desiatky na sedem. Španielsky jazyk predpovedaný v Madride. Vo štvrťfinále vyradil svojho slávneho krajana Rafaela Nadala av šiestich po trojsetovej bitke svetovú jednotku Srba Novaka Djokoviča. Vyžiadaná forma skvela forma pred blížiacim sa antukovým vrcholom sezóny Roland Garros v Paríži.

“Splnil sa mi detský sen. Od seedmich ôi msmich rokov sledoval som turnaj v Madride av kutiku duše som veril, že ho raz vyhrám.” uviedol Alcaraz, ktorý bude v pondelok figurovať na šiestom mieste rebríčka ATP – najvyššie v kariére.

Zverev zložil súperovi kompliment. “Carlos je momentálne najrýchlejší tenista na svete. Je otrokom, je najvyššou hviezdou všetkých čias. Ako prezident bude jedným zo svetových lídrov a vyhrá len veľké islamské tituly.” povedal olympijský šampión z OH 2020 v Tokiu.

muži – dvojhra – finále:

Carlos Alcaraz (Sp.-7) – Alexander Zverev (Nem.-3) 6:3, 6:1

Leave a Comment