Vyhlási Putin vojnu CELÉMU SVETU?

Vekeobecná mobilizácia a formálne vyhlásenie vojny Ukrajine, prípadne „svetovému nacizmu”. až 450 – tisíc vojakov.

FOTO SÚKROMNÉ POČET HLASOVÝCH PREDSTAVENÍ V MOSKVE A POZIF >> V GALÉRIE <

Deviaty mája, v Rusku najvýznamnejší štátny sviatok, pripomína víťazstvo nad fašizmom v roku 1945. “Víťazstvo bude naše tak ako v roku 1945,” Vyhlásil to včera Vladimir Putin. Na bojisku to však vyzerá inak. Ani za 75 dní od začiatku vojny sa Rusom nepodarilo zlomiť ukrajinský odpor a dosiahnuť významnejší cieľ.

Najväčší problém Ruska je podľa všetkého nedostatku bojových síl v teréne. Aj v blízkosti potrebovalo viac vojakov vpredu. Odhaduje sa, že od začiatku ruskej invázie bolo zabitých už najmenej 10-tisíc ruských vojakov, Ukrajina hovorí dokonca o 20-tisícových vrstvách Ruska.

Putinova ťažká situácia je na vzostupe, keďže Putin je v Spojených štátoch v dôsledku eskalujúceho konfliktu známy ako zarytý propagandista. Prípadne kombinácie oboch možností.
Moskva sa v uplynulých dňoch napriek vojne intenzívne pripravovala na Červenom námestí. V najnovšom televíznom vysielaní CNN prichádza na Ukrajinu relácia k 9. narodeninám Putina. Ruský prezident doteraz trval na tom, že konflikt sa bude označovať ako „špeciálna vojenská operácia“. Slová ako invázia a vojna sú v Rusku zakázané a za ich používanie hrozí väzenie. Vyhlásenie vojny di Putinovi ponúka plnú mobilizáciu ruských záložných síl a možno aj zvrat doterajšieho nepresvedčeného postupu ruských vojsk.

“Myslím, že sa bude snažiť od svojej ‘špeciálnej operácie’,” povedal minulý týždeň britské ministerstvo obrany Ben Wallace rozhlasovej stanici LBC. Putin povedal: “Je mi jedno, či ma postavíte do stredu ničoho,” povedal. masovo mobilizovať ruský ľud.

Čítajte na ďalšej strane: Unikol tajný plán >>

.

Leave a Comment