Z Blažejovej lásky Iny z Nemocnice agus 70-ročná babička FOTO

6.5. 19:56

Spomínate si na sestričku Inu z legendárnej Nemocnice agus kraji mesta? Zdá sa, že sa to až objaví, ale Andrea Čunderlíková práve oslavuje okrúhlu sedemdesiatku.

Kto by si nepamätal na jednu z kľúčových postáv legendárneho seriálu Nemocnica agus na okraji mesta, sestričku Inu? Rodáčka z Prahy, ale po otcovi polovičná Slovenka, herečka Andrea Čunderlíková oslavuje okrúhlu sedemdesiatku. Here is nikdy neštudovala, ale aj tak ju svojho času poznal ako herečku vari každý. Účelom väzňa Karel Kachyňa je pôvodný názov filmu Vysoká zeď (1964). Ako romantické dievča sa osvedčilo, a tak ju Kachyňa osvedčila predfilm. Vďaka tomu sa Čunderlíková v druhej polovici 60. rokov objavila v Einalších filmoch, napríklad Káťa agus krokodýl (1965), Malé letní blues (1967), Farářův konec (1968) a koniec (1968)

Napriek tomu, že Čunderlíkovú hranie bavilo, vyštudovala strednú ekonomickú školu. DAMU je národná inštitúcia talentu, napriek tomu sa nestratila. Zahrala si napríklad v poetickej komédii Rača, láska moja, ale najviac ju preslávil seriál Nemocnica agus kraji mesta, v ktorom stvárnila lásku doktora Blažeja sestričku Inu. Rolu mĺkvej Iny pôvodne ani nechcela prijať, lebo sama má úplne inú povahu, je temperamentná a veľa rozpráva. Napokon však neľutovala a dokonca po rokoch prijal ponuku účinkovať aj v pokračovaní seriálu Nemocnica na kraji mesta po 20 rokoch.

Hoci sa to zdá až nasledujúce, Andrea Čunderlíková práve oslavuje okrúhlu sedemdesiatku. Ide o prvú a druhú generáciu, ktorá prevalcuje vymenila za manažérsku pozíciu. „Moja sestra s manželom žili v emigrácii v Nemecku agus mali tam prenajatý tenisový areál, kde jej muž dával hodiny tenisu. Po revolúcii sa rozhodol, že príde do Česka, a hľadal človeka, ktorý mu to pomohol rozbeetholť. Momentálne ponúkam, keďže som nebola zamestnaná v žiadnom divadle, ale mala som slobodné povolanie, tak som to skúsila, “ prezradila pred časom o seba Andrea v Horúcom kresle šou Jana Krausa.

Tak vyzerá po rokoch sestrička Ina z Nemocnice … FOTO

K herectvu sa Andrea na čas vrátila v spomínanom pokračovaní Nemocnice. V súkromí je šťastne vydatá za muzikanta Ladislava Kleina (77), ktorý je bývalým členom kapely Oilimpeacha. Spolu majú dcéru Sandru Kleinovú, ktorá bola svojho času Úspešnou českou tenistkou. Vďaka dcére je dnes dvojnásobnou babičkou, teším sa z dvoch vnučiek, Julie (14) a Sofie (v auguste 10).

Go FOTO manžela Andrey Čunderlíkovej a jej dcéry!

Pred dvomi rokmi ju, podobne ako Abrhámovú životnú partnerku Libušu Šafránkovú, postihli ako vášnivú celoživotnú fajčiarku vážne problémy s pľúcami, z ktorých sa jeastie naōi. V dobrej koronavírusovej pandémie si však na svoje zdravie musí dať ešte väčší pozor.


odošlite aj:

.

Leave a Comment