Z tábora Slovana: Tretie double na dosah

o 11:19
|

Η Alena Mustafiča m oeme označiť za najpozitívnejšie prekvapenie jarnej časti sezóny v drese Slovana Bratislava. Po hosťovaní v Nitre, kde strávil celú minulú sezónu, na jeseň takmer vôbec nehrával. Dôveru dostal až po zimnej príprave, v ktorej presvedčil tréner belasých Vladimíra Weissa st., Sie si zaslúži šancu. Už ju nepustil z rúk.

Na jar nastúpil do všetkých ligových stretnutí okrem jedného. A hrá naozaj dobre. Až tak, že ho už verejne pochválil aj kouč Vladimír Weiss. A to sa vždy cení. Dvadsaťdvaročný stredopoliar už získal dva bosnianske tituly aj dva poháre, a keďže Slovan je už istý majster, tretie double má na dosah.

Je tu však jeden zásadný rozdiel. K pôvodnému prispôsobeniu dvoch ako začínajúcich profesionálov patria len epizódy rolí, teraz je stabilný celý základ základnej zostavy.

Stredopoliar ALEN MUSTAFIČ sa na jar stabilne dží v základnej zostave Slovana

Finále Slovnaft Cupu je za dverami, s problémami doň vstúpite?

„Samozrejme, che chceme vyhrať pohár. Pred finilovým zápasom ani nemôžeme mať inú snahu. Bude to ťažký zápas, na ihrisku však urobíme maximum pre zisk pohára.”

Proti Trnave nastúpil na plot. Máte radi Spartak?

„Myslím si, že ako sa navzájom dobre poznáme. Nikdy však neviete, určite si vás viete pripraviť. “Plne rešpektujeme kvalitu Trnavy, no v tejto chvíli sa musíme koncentrovať na to, aby sme sa na zápas čo najlepšie pripravili my sami.”

Platí to však aj opačne a Trnavčania dobre poznajú silné aj slabé stránky Slovana. Dokážete vy niečím prevapiť protivníka;

„Len zopakujem, sae sa navzájom dobre poznáme. Od februára do februára sa stretneme spolu už vtvrtýkrát. Je to teraz vopred vopred o tom, čo bude. “Nie som z toho šťastný.”

Očakávate veľa gólov, alebo skôr taktickú partiu s minimom šancí?

«Takéto zápasy patria neprinášajú veľa šancí ói gólov. Predsa len, v deväťdesiatich rozhodnutiach sa rozhodne o všetkom, máte jednu druhú šancu. Každý zápas má svoj vlastný príbeh, no podľa mňa to bude predovšetkým ťažký duel s náročným súperom ».

Úo sú podľa vás najväčšie zbrane Slovana;

„M viame viacerých ostrieľaných hráčov, ktorí majú skúsenosti aj z medzinárodnej úrovne. Tie môžeme použiť vo svoj prospech, mnohí chalani hrali aj v európskom pohári. Myslím si, že ako tým máme správnu, víťaznú mentalitu. »

Na konci ste nervózny;

«Nervózny nie, ahoj napätý áno. Je normálne cítiť, že sa blíži veľký zápas. V tomto kalendárnom roku je to pre nás určite najväčší duel, keďže, ako som už povedal, finále je jedinečné a nemáte v druhej šancu.”


Fotogaléria

Alen Mustafič, Vernon De Marco (pri Bratislave) a Tomáš Bobček (Ružomberok)

Zdroj: TASR

Cítiť v kabíne a celkovo v klube, že sa blíži dôležitý zápas; Ako predchádzať?

„Samozrejme, že to vnímame, a je to cítiť. Potrebujem cítiť význam a deň zápasu. Z druhej strany musíme zostať plne koncentrovaní. Treiže sa treba čo najlepšie pripraviť a precítiť, čo tento zápas znamená pre nás, pre klub i pre fanúšikov. Ak nebudeme mať duševnú chorobu, nebudeme môcť pokračovať vo vzdelávaní.”

Si pripravený na finále alebo na to najzvláštnejšie?

“V priebehu týždňa sme postupne pilovali veci na koniec a skončilo sa aj nastavenie správneho času, teda.”

Poďme teraz k vám osobne. Na jar ste v podstatnej časti základnej zostavy Slovana, ktorá sa zmenila v porovnaní s jesennou časťou, v ktorej ste nenastupovali;

„Skromne som dovovel povedať, sa mi podarilo v porovnani s jeseňou urobiť vikonnostný pokrok. Samozrejme, vonkoncom to nie je strop, naopak, len začiatok, pretože chcem a musím byť ešte lepší. Všetko pre trénerov, všetci zrealizovali a natrénovali. „Nie som si istý, či je to správne.

Môžete sám seba označiť za vytrvalého a trpezlivého človeka?

«Myslím si, že áno. Futbal by mal byť otivot každého hráča, u mňa to tak je. Musíte mať vášeň, vytrvalosť a ochotu pobiť sa za seba, za svoju rodinu a klub. Rovnako som počas jesene zostal trpezlivý av hlave som sa sprivne nastavil. Chápal som, že kľúč k úspechu je len tvrdá drina na trenningoch a správny prístup. »

Ako by ste sám seba opísali ako futbalistu? Úo sú vaše silné a slabé stránky;

„Asi nijaký futbalista nie veľmi rád opisuje samého seba a hovorí o svojich slabinách alebo silných miestach na ihrisku. Viem o nich, no ak dovolím, nechám si ich pre seba. Z charakterovej stránky je moja najväčšia najsilnejšia stránka to, sae sa nikdy nevzdávam. To mi už viackrát pomohlo. »


Fotogaléria

Alen Mustafič (16) očakáva proti Senici.

Zdroj: TASR

Súťaž na strednej škole Slovana je obrovská. Áo vám vyčerpávajú, sae sa udržíte v základnej zostave čo najdlhšie;

„Vždy tu bola veľká konkurencia, aj pred dvoma rokmi, keď som prišiel, a taktiež teraz. O miesto v zostave sa zdravo bije s výbornými hráčmi. Nikto nemá nič zaručené. Treba len makať a keď príde šanca v zápase, ju využiť. “Na konci dňa pôjdem za trénermi, ak to bude potrebné, odídem a pošlem.”

V poslednej sezóne Nitry bojovali v drese či záchranu v najvyššej súťaži, boj o vrchné priečky a trofej vám asi chutí viac.

„Samozrejme, že chutí a baví oveľa viac. Je to pre mňa príjemná zmena. Ako mladý hráč som v boji o záchranu získal cenné skúsenosti, no vždy túžite po trofejach a najvyšších métach ».

Ake trophy ste ziskali v minulosti a ktoru z nich ci cenite najviac?

„S FK Sarajevo som dvakrát získal bosniansky titul a pohár, čiže bolo z toho dvojnásobné diplom. Cením si všetky trofeje, ku ktorým som prispel, no najcennejší je pre mňa tento titul na Slovensku, pretože som na jar často hrával. Verim, ku titulu po nedeli budeme môcť pridať aj pohár, no treba si ho vybojovať na ihrisku. »

Čakali ste vôbec, že ​​po hosťovaní v Nitre a jeseni, keď ste väčšinou len sedeli na lavičke, sa vám podarí stať sa jedným z lídrov Slovana;

„Prvom rade by som sa vyhol označeniu líder. Je tu viac skúsených hráčov, ktorí už majú čo-to za sebou a sú lídrami na ihrisku iv kabíne. V budúcnosti by som sa tiež rád zaradil medzi lídrov, no k tomu vedie ešte veľa práce a dlhá cesta. Nateraz si vážim to, čo mám, cením si každú minútu na ihrisku. »

Viete o tom, predeď pred novinármi pochvalne o vás rozpráva aj tréner Vladimír Weiss?

„,Nie, zaregistroval som to, zlepším sa v slovenčine, čiže aj čo-to porozumiem. “Tréner, idem sa len rozlúčiť, pošlem list na vašu adresu.”

Na záver sa ešte pristavíme pri veľkom haló ohľadom dejiska pohárového finále. Ako ste vy osobne vnímali situáciu, či sa budete hrať s divákmi, alebo bez nich a či sa náhodou nezmení dejisko;

„Prvom rade sme všetci verili, že zápas sa odohrá s fanúšikmi. Futbalové opatrenie pred nimi. Inak sme sa minulý týždeň koncentrovali na ligové ντέρμπι, pohár sme si ešte nechceli veľmi pripúšťať. V pondelok po derby sa o pohári definitívne rozhodlo, takže už nebol čas premýšľať.

Z úst generálneho riaditeľa Slovana Ivana Kmotríka ml. vyšlo aj vyhlásenie, že v prípade, ak by sa malo hrať bez divákov, Slovan nenastúpil. Podarilo sa vám nájsť správnu osobu v správnom čase?

„Nemyslím si, že je teraz potrebné riešiť scenár, čo by bolo, keby bolo, pretože je to bezpredmetné. “Sústreďte sa na finále a na to, čo môžeme urobiť s našimi fanúšikmi.”

Článok 47

zapasov v najvyššej slovenskej súťaži sa odohral Alen Mustafič, dal v nich štyri góly.

Leave a Comment