Zelenskyj v emotívnom preombro: Na Ukrajinu sa vrátilo ZLO! Nemôžem sa schovávať v bunkri

“Každý rok 8. mája spomíname spolu s civilizovaným svetom na tých, ktorí bránili planétu pred nacizmom počas druhej svetovej vojny,” uviedol Zelenskyj s tým, že táto vojna poskytla svet milión dôvodov k tomu, aby sa zaviazal, že už nikdy viac nedopustí, aby sa niečo podobné zopakovalo. Podľa ukrajinského prezidenta nikoho nenapadlo, že súčasná generácia bude svedkom toho, ako bude tento porušený.

VIDEO Musíme si pripomínať, že miera ani zďaleka nie je samozrejmosťou, poznamenala Čaputová

Zlo sa vrátilo na Ukrajinu

“Niekoľko dekád po druhej svetovej vojne sa vrátilo na Ukrajinu … Zlo sa vrátilo, no tentoraz v inej podobe, pod inými sloganmi, nie s rovnakým zámerom,” vyhlasil Zelenskyj. Zároveň uviedol, že krajinu, ktoré chápem, že sa vrátilo, v súčasnosti pomáhajú Ukrajine, napriek tomu na rozdiel od iných si pamätajú, “prvýkrát na svete”.

Zelenskyj v emotívnom prevole:

Fotogaléria (2)

Zdroj: SITA / AP Photo / Efrem Lukatsky

Najvyšší predstaviteľ Ukrajiny je však presvedčený, že opäť mieri

Najvyšší predstaviteľ Ukrajiny je však presvedčený o tom, že jeho krajina a jej spojenci hrajú a opäť nastávajú mier. “Žiadne zlo sa nemôže spustiť zodpovednosť a schovávať v bunkri … Prekonáme zimu, ktorá začala 24. februára a trvá aj 8. mája, no raz definitívne skončí,” vyhlasil Zelenskyj.

Rusko Nazýva inváziu na Ukrajinu špeciálnou vojenskou operáciou, ktorej cieľom je odzbrojiť Ukrajinu a zbaviť ju “nacistov” a protiruského nacionalizmu, ktorého vznik podnietil podľa Moskvy Západ. Ukrajina a západné krajiny však s týmto nesúhlasia a tvrdia, že Rusko začalo na Ukrajine nevyprovokovanú vojnu, ktorá je akt agresie. Deň víťazstva – Rusku sa oslavuje 9. mája – je raz z posledných udalostí Ruska, počas ktorej si jeho obyvatelia pripomínajú hlavnú obeť, ktorú Sovietsky zväz priniesol voj naciustické Tá je v Rusku známa ako veľká vlastenecká vojna, pripomína Reuters.

Leave a Comment