Známy antirúškar opäť v problémoch: Polizia vyhlásila PÁTRANIE! Provokoval počas COVIDU a nasprejoval stenu NR SR

Jozef Klányi bol na súde zatknutý a nariadený, aby sa dostavil pred súd ako policajt. V roku 2015 ho zadržali kvôli nasprejovaniu 1 % na budovu parlamentu. Počas COVIDU protestoval proti opatrovaniu a noseniu rúšok a dostal sa do potýčok s policajtami.

Známy antirúškar opäť v

Fotogaléria (5)

Zdroj: Reprofoto / Facebook – JH

Polícia je v plameňoch

Polícia po ňom vyhlásila pátranie kvôli podozreniu zo všeobecnej trestnej činnosti. “Videli ste Klányiho? Pátranie vyhlásila polícia v Trnavskom kraji. Volajte 158, ak, kde je,” napísali policajti. Po Klányim pátrajú už od piatka.

Známy antirúškar opäť v

Fotogaléria (5)

Zdroj: MV SR

Incident v piešťanskom Lidli

V dôsledku nedávneho incidentu bola pandémia pandémie z posledných dní v Lidli minulý rok v novembri prvou svojho druhu. Niečo podobné sa stalo v Prievidzi, no tam policajný zásah trval tri hodiny a nič mimoriadne sa nestalo. V Piešťanoch však porušovanie pravidiel skončilo bitkou medzi policajtmi a mužmi, ktorí vstúpili do obchodu bez respirátorov, ktoré boli v tom čase povinné.

Známy antirúškar opäť v

Fotogaléria (5)

Zdroj: MV SR

Zamestnanci obchodu ich požiadali, aby si respirátori nasadili, odmietli a tak zavolali policajtov. Nakupujúci od policajtov žiadali, aby im povedali, na základe akého zákona. Výzvy ignorovali a policajti si začali pýtať od ľudí občianske preukazy. Hneď u prvého zranenia na odpor a strhla sa bitka, ktorá spôsobila niekoľko zranení aj na strane policajtov. Jeden z policajtov mal na tvári tržnú ranu, druhý mal zlomený zub. Polícia vtedy obvinila troch mužov. Dvaja z nich boli bývalí vojaci. Jeden z antirúškarov sa neskôr koronavírusom nakazil a zomrel.

Klányi provokoval podobne

Aj Klányi ľudí vyzýval, aby sa k nemu pridali. Minulý rok sa v jednom z obchodov rozhodol zmeniť svojich kolegov a niečo podobné. Ochranka pár protestujúcich hneď pri vstupe do supermarketu upozornila, že nemôžu natáčať bez povolenia. Napriek tomu vošli do obchodu bez rúška a Klányi si celú situáciu natáčal na telefón a tvrdil, že pre neho pravidlá neplatia.

Pokladník ho odmietol obslúžiť ako skupinku v Piešťanoch podobne. Pred obchodom ich už čakala polícia, vypýtali si údaje a celú situáciu sa mal zaoberať Úrad verejného zdravotníctva. Klányi sa aktívne zúčastňuje na protivládnych protestoch. Vystupuje ako jeden z hlavných predstaviteľov Občianskeho tribunálu.

Známy antirúškar opäť v problémoch: Polizia vyhlásila PÁTRANIE! Provokoval počas COVIDU a nasprejoval stenu NR SR

Leave a Comment