Zverev po finále debakli kritizoval ATP: Hanebná práca! Nebolo to fér

Nemecký tenista Alexander ZverevNemecký tenista Alexander Zverev Zdroj: SITA / AP / Paul White

MADRID – Nemecký Tenista Alexander Zverev skritizoval vedenie ATP a organizuje Masters 1000 proti Madridu a finále Carlosoma Alcarazoma. Olympijský víťaz z Tokia prehral s 19-dňovým španielom za 64 minút 3:6, 1:6 a napokon skončil s vlastným naplánovaným programom, v dvoch hrách a niekoľkých hodinách.

Nasadený hráč loslo dva a obhajca po prehre so sedmičkou pavúka uviedol, že ATP v tomto smere zlyhala. “Odviedla tento týždeň hanebnú prácu. Mrzí ma to, lebo posledný zápas nga ton mohol byť kvalitnejší. Spať po zápase o štvrtej hodine ráno.

Chýbala mi koordinácia, pokazil som ľahké loptičky, lebo som ich ani poriadne nevidel. Finálový zápas turnaja Masters 1000 s Alcarazom, ktorý je momentálne najrýchlejší na svete, je ajažké aj bez toho. Už po rozcvičke som vedel, že budem trpieť. Ak chcete hrať proti najlepším, musíte byť v najlepšom poriadku. Inak nemáte šancu. Ja som ju nemal. “V somade som bol neskoro, môj prvý krok nebol taký rýchly.” citovala Zvereva agent DPA.

Zverev hral už vtvrťfinále štvrťfinále s Kanaďanom Felixom Augerom-Aliassimom vo večernom bloku. Do postcards with vladných slov dostal o štvrtej ráno. Tretie semifinále s Grékom Stefanosom Tsitsipasom skončilo o 23.00 a skončilo sa o hodine. Po následnom rehabilitačnom fyzici sa Nemec dostal do hotelovej postele o piatej ráno.

“Poznáte tak sami, veď je to ako po absolvovanej párty. Ak sa dostanete do postele o štvrtej ráno, potom ste v ten deň mŕtvi. Bol som aj. A ak sa na ďalší deň dostanete do postele o piatej ráno, vstať.”

Nechcem uprieť pespech Carlosovi. Som len smutný, lebo to mohol byť lepší zápas a takéto finále by si to zaslúžilo. Každý chce vidieť čo najlepší tenis. Som aj nahnevaný, lebo mi vzali šancu na lepšie finále. Nie som robota, som len .lovek. Nakoniec však už nikoho nebudete zaujímať tieto veci. No nebolo to fér “ dodal.

  • autor: © Zoznam
  • VIDEO: YouTube / Tenisová televízia
  • Vyberte si: TASR

.

Leave a Comment